انواع محصولات رژیمی ایرانی را در سال ۱۴۰۱ بشناسید


یکی از ویژگی های محصولات رژیمی کم کالری بدون قند و چربی این است که این نوع محصولات برای افراد چاق یا دیابتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

آیه ماندگار- امروزه محصولات رژیمی به دلیل تناسب اندام، بیماری و رژیم غذایی خاص مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. فروشگاه شوکوکارن انواع میان وعده های رژیمی شکلات های کم قند، کره بادام زمینی و پاپ کورن که میان وعده های رژیمی هستند را به بازار عرضه می کند. در این مقاله به بررسی انواع میان وعده های رژیمی کم کالری، بدون قند و بدون چربی می پردازیم.

ویژگی های محصولات رژیمی:

یکی از ویژگی های محصولات رژیمی کم کالری بدون قند و چربی این است که این نوع محصولات برای افراد چاق یا دیابتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه محصولات رژیمی بسیاری تولید می شود که مهمترین آنها نوشابه های بدون قند و انواع شکلات های رژیمی بدون قند است که فروشگاه شکوکارن یکی از عرضه کنندگان این محصولات می باشد. انواع حمل و نقل ایمن که برای سلامتی مفید هستند مانند آجیل و خشکبار، میوه خشک، ذرت بو داده، انواع شکلات ها و کیک های خانگی و ارگانیک که مورد پسند بسیاری از طرفداران است. غذاهایی که در رژیم های لاغری مورد استفاده قرار می گیرند معمولا یکی از این سه ویژگی یا هر سه را با هم دارند: یکی کم کالری بودن نسبت به حجمشان، دو حاوی ترکیبات سیرکننده و سوم چربی هستند. سوختگی دارند. انواع غذاها از گروه های ذکر شده قبلی نیز می توانند این ویژگی ها را داشته باشند. قهوه سبز، جو پرک و کینوا از این گروه هستند. اگر غذای خاصی را برای کاهش وزن یا به دلیل خواص درمانی و دارویی مصرف می کنید، بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.
کم کالری ترین و مفیدترین آنها در میان آنها انواع مغزها مانند بادام، پسته، فندق است که حاوی امگا ۳، فیبر و پروتئین است. که این محصولات بیشتر از پفک و چیپس و کیک در سلامت و لاغری افراد تاثیر دارند. همچنین میوه های خشک که سرشار از فیبر هستند، از محبوب ترین محصولات رژیمی هستند. همچنین پودر کاکائو تولید شده در سال های اخیر در ایران به کنترل دیابت نوع ۲ کمک می کند و برای سلامتی نیز مفید است. پودر کاکائو برای سالامی مفید است را بخوانید

تاثیر جو دوسر در کاهش وزن:

بلغور جو دوسر دارای فیبر، آهن و پروتئین بالایی است که ارزش غذایی بالایی دارد و به بی اشتهایی و سیری طولانی مدت فرد کمک می کند. افرادی که به دنبال لاغری و تناسب اندام هستند، جو دوسر یکی از محصولات رژیمی بسیار سالم است که تاثیر بسزایی در لاغری، التیام زخم معده و درمان یبوست و سنگ کلیه دارد.

شکلات رژیمی:

شکلات رزیمی حاوی دانه ها و انواع توت ها است که مصرف آن به کسانی که به دنبال طعم شیرین و کاهش وزن هستند بسیار توصیه می شود. این نوع شکلات دارای طعم های میوه ای مختلف است که سرشار از فیبر و کم چربی است. البته مصرف زیاد آن مناسب نیست و شما را به وزن ایده آل نمی رساند.

اشتباهات رایج در مورد محصولات رژیمی:

نان رژیمی:

این نان ها یا فیبر بالایی دارند یا از جو تهیه می شوند یا به صورت خشک به فروش می رسند و بسیاری از ما فکر می کنیم که کالری ندارند. در حالی که این یک اشتباه بزرگ است; چون جو هم نشاسته دارد و هر گرم نشاسته ۴ کیلو کالری انرژی تولید می کند. در مورد نان خشک باید گفت که این نوع نان آب کمی دارد اما میزان نشاسته آن تفاوتی ندارد و به همین دلیل کالری بیشتری دارد.

درباره شکلات های رژیمی:

ممکن است در یک شکلات رژیمی به جای شکر فقط از قندهای مصنوعی استفاده شده باشد، اما چون روغن و آرد همچنان یکسان است، نمی توانید هر چقدر که می خواهید بخورید. زیرا ترکیبات دیگر کالری تولید می کنند.

درباره نوشابه های رژیمی:

بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند نوشابه های رژیمی ساخته شده با شکر مصنوعی را تا آنجا که می خواهند مصرف کنند. در حالی که این تصور اشتباه است; زیرا در اینجا «رژیم غذایی» معادل «سالم» نیست و نوشیدن نوشابه نه تنها به دلیل کالری زیاد، بلکه به دلیل اینکه زمینه ساز پوکی استخوان و سایر بیماری ها می شود، توصیه نمی شود.

غذاهای مضر و ناسالم کدامند؟

بعید است که در مورد مضرات خوردن فست فود چیزی نشنیده باشید. فست فودها کمتر به عنوان غذای روزانه استفاده می شوند، اما غذاهایی مانند نان (تهیه شده از آرد سفید) یا برنج سفید (بدون سبوس) هستند که در بسیاری از وعده های غذایی ما وجود دارند، اما مواد مغذی زیادی ندارند و اگر آنها تحت تاثیر قرار می گیرند شرایط زندگی مدرن، اضافه وزن یا مشکلات قند و چربی و غیره ممکن است مضر باشد (اگر از این مشکلات می ترسید، حتما در مورد تغذیه خود با پزشک خود مشورت کنید). افزودن بسیاری از مواد متداول در صنایع غذایی نیز بسته به مورد می تواند عواقبی داشته باشد. انواع نگهدارنده ها، رنگ ها و طعم دهنده ها از جمله آنهاست. همچنین استفاده از مواد غذایی مانند نمک و شکر بسته به مقدار و چگونگی آن می تواند ما را از رژیم غذایی سالم دور کند.