تصادف مرگبار در جاده مشهد – گلبهار عملیات آتش نشانان برای جلوگیری از انفجار + تصاویرگزارش کردن شهرآرانیوزمجید فرهادی ایستگاه دوم آتش نشانی ضمن اعلام این خبر افزود: عصر امروز شنبه ۲۸ شهریورماه تصادف چند دستگاه خودرو از جمله ۲۰۶، پراید و تانکر سوخت در جاده مشهد به گلبهار به سامانه ۱۲۵ اعلام شد. . خودروی سبک و سنگین جرثقیل های آتش نشانی و نجات و آتش نشانی ویژه به همراه ۷۰ آتش نشان و امدادگر به محل حادثه حوالی چاهشک اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای امدادی به محض حضور در محل مشاهده کردند تانکر حامل ۳۰ هزار لیتر گازوئیل به علت نامعلومی بر روی یک دستگاه پراید واژگون شده است که در نتیجه آن راننده خودروی پراید در دم جان باخت. و راننده تریلر نیز به شدت مجروح شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد افزود: آتش نشانان به منظور جلوگیری از وقوع انفجار و آتش سوزی با هماهنگی پلیس راه، بزرگراه را بستند و محل وقوع حادثه را ایمن سازی کردند و از وقوع فاجعه جبران ناپذیری جلوگیری کردند.

شایان ذکر است؛ در پی این حادثه جاده مشهد به گلبهار و گلبهار به مشهد به مدت نزدیک به ۲ ساعت از دو طرف مسدود شد و آقایان وحید اکلامولی رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد و علی زینت بخش شهردار منطقه ۱۲ مشهد و مسئولان پلیس راه و راهنمایی و رانندگی نیز برای پشتیبانی و ایمن سازی محل حادثه در محل حاضر شدند.

همچنین محمد علیشاهی مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ مشهد; وی با تایید این خبر گفت: با جان باختن راننده تانکر سوخت در بیمارستان، تلفات تصادف امروز در محور مشهد – گلبهار به ۲ نفر افزایش یافت.

وی افزود: راننده کامیون ساعتی پیش در بیمارستان طالقانی بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.

شایان ذکر است؛ علت دقیق و نحوه وقوع این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه استان در دست بررسی است و آتش نشانان ظهر امروز به ماموریت خود پایان دادند و پس از ۴ ساعت تلاش برای ایمن سازی و رفع نشتی گازوئیل در این بزرگراه به ایستگاه های خود بازگشتند. انجام دادند