سومالی: ۶ نفر از اعضای گروه الشباب کشته و ۱۰ تروریست زخمی شدند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، رادیو ارتش سومالی امروز در بیانیه ای اعلام کرد که عملیات نظامی علیه گروه الشباب در مناطق کوهستانی منطقه حیران در مرکز و منطقه شابیلی السفلی در غرب این کشور انجام شد. این کشور.

بر اساس این اطلاعیه در عملیات مذکور ۶ تن از اعضای این گروه به شمول یک فرمانده کشته و ۱۰ تن دیگر مجروح شدند.

لازم به ذکر است که گروه تروریستی الشباب که کنترل برخی روستاها و شهرک های جنوب سومالی را در اختیار دارد، بارها نیروهای امنیتی و غیرنظامیان موگادیشو و شهرهای بزرگ را هدف بمباران قرار می دهد.

الشباب یک گروه تروریستی مسلح وابسته به شبکه القاعده است و عملیات های تروریستی زیادی را به راه انداخته که صدها نفر را در آفریقا کشته است. الشباب بارها به نیروهای دولتی و نیروهای حافظ صلح اتحادیه آفریقا در موگادیشو، پایتخت سومالی حمله کرده و چندین عملیات خونین را در دیگر مناطق آفریقا انجام داده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپیایی در ماموریت اتحادیه آفریقا در سومالی “AMISOM” را داشت و نیروی هوایی اتیوپی بارها به گروه الشباب در سومالی حمله کرده است. نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت حمایت سازمان ملل هستند و نزدیک به ۲۰۰۰۰ سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می کنند.