نکاتی که هنگام خرید سرور فیزیکی باید در نظر گرفت


کامپیوترها در هر شبکه ای به دو دسته تقسیم می شوند.

  • تعداد زیادی از کامپیوترهای متصل به شبکه مصرف کننده هستند و فقط از منابع شبکه استفاده می کنند. این دسته از کامپیوترها کلاینت نامیده می شوند و اکثر کامپیوترها کلاینت هستند. سرور اچ پی بخریداین یک امر بدیهی برای همه مشاغل موجود در بازار است و همه ما می دانیم که اگر می خواهیم یک تجارت آنلاین موفق و پویا داشته باشیم، نرم افزار حسابداری تا نرم افزار حضور و غیاب و عدم حضور پرسنل باید الف باشد سرور مناسب اسب بخار خریداری شده است و به بهترین نحو از آن استفاده کنید. در اینجا ما سعی می کنیم تمام موارد مورد نیاز شما را ارائه دهیم راهنمای خرید سرور HP برای ارائه به شما
  • در ماهان شبکه ایرانیان سرور اچ پی بخریدیکی از رایج ترین پیش فاکتورهایی است که روزانه برای ده تا بیست مشتری ارسال می شود. لازم به ذکر است که تمامی این پیش فاکتورهای خرید سرور پس از روزها بررسی و تصمیم گیری به صورت حضوری و یا در شرکت مشتری و محیط کاری مشتری صورت می گیرد. برای مشتری عزیزی که مایل است سرور اچ پی بخرید پیکربندی بررسی و نهایی شده است، درخواست و ارسال می شود.
  • موارد زیادی وجود دارد که تیم فنی و فروش شبکه ماهان ایرانیان باید تمامی این چک لیست ها را یک به یک بررسی کنند تا نیاز مشتری عزیز را بررسی کنند و بتوانند توسط واحد فروش به این سوالات از پیش طراحی شده پاسخ دهند. راه درست و منطقی را پیدا کنید تا بتوانیم بخشی را که واقعاً به مشتری نیاز دارد پیکربندی کنیم.

گروهی از کامپیوترها که به تجهیزات دیگر در شبکه خدمت می کنند. سرور تماس گرفت.

بنابراین سرورهادستگاه هایی هستند که به سایر بخش های شبکه خدمات ارائه می دهند و شبکه را وادار به انجام وظایف خود می کنند. سرورها دارای دو مدل مختلف می باشند که شبکه ایرانی یکی از فروشندگان سرورهای فیزیکی برند اچ پی در ایران می باشد. سری dl380 dl360 g9 g10 را می توان نام برد.

سرورها انواع مختلفی دارند و محبوب ترین نوع سرورها سرور مجازی است که به آن vps نیز می گویند.

vps مخفف کلمه virtual private server می باشد و به معنای سرور مجازی خصوصی است و این نوع سرور از سرورهای اختصاصی که توسط نرم افزارهای مخصوص پارتیشن بندی شده اند به دست می آید و هر قسمت برای یک منظور و برای یک کاربر استفاده می شود.

به عبارت دیگر سرورهای اختصاصی با استفاده از نرم افزار مجازی سازی به چند سرور مجازی تقسیم می شوند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت های سرور مجازی چیست؟

استفاده از سرورهای مجازی مزایای زیادی دارد و به دلیل همین مزایا، سرورهای مجازی بسیار محبوب هستند.

نکاتی برای خرید سرور فیزیکی باید در نظر بگیرید

بسته به نوع وب سایت و ویژگی هایی که نیاز دارید، ممکن است به نوع خاصی از سرور نیاز داشته باشید. یک سری نکات وجود دارد که باید قبل از خرید سرور مجازی به آنها توجه کنید. برای انتخاب یک سرور خوب، باید مواردی را در نظر داشته باشید.

مقدار حافظه

شرایط سایت خود را بسنجید و با توجه به آن میزان رم مورد نیاز خود را بیابید و با توجه به آن خرید سرور مناسبی را انتخاب کنید. رم انتخاب بسیار مهمی است و توجه داشته باشید که در انتخاب رم سرور اچ پی باید نهایت دقت را به خرج دهید. رم سرور اچ پی گران است و دارای مدل های اصلی و غیر اورجینال است که باید مراقب آنها باشید.

رایت این رم در سرور ممکن است مشکلات زیادی را برای شما در مرکز داده ایجاد کند.

قیمت سرور اسب بخار

قیمت سرور اچ پی در بازار بسیار بالاست. با توجه به امکاناتی که نیاز دارید، هزینه خرید سرور را پرداخت کنید. امکاناتی که یک سایت فروشگاهی از یک سرور انتظار دارد با امکانات مورد نیاز یک وب سایت شخصی بسیار متفاوت است و به همین دلیل سایت های مختلف قیمت های متفاوتی را برای خرید سرور پرداخت می کنند. البته می توانید از طریق تماس با همکاران فروش ما از قیمت سرورهای اچ پی مطلع شوید. قیمت سرورهای اچ پی بسته به نوع فاکتور و درخواست مشتری متفاوت است.

پردازنده سروراسب بخار

در سرورهای نسل هفتم، پردازنده های سری ۵۶۰۰ وارد بازار شدند و در نسل هشتم، پردازنده های سری ۲۶۰۰ معرفی شدند. در اکثر موارد استفاده از CPU های چند هسته ای در سرور بهترین گزینه برای رفع نیازهای وب سایت است. بنابراین انتخاب سرور بر اساس قدرت cpu فاکتور دیگری است که باید در نظر بگیرید. در نسل دهم سرورهای اچ پی که در حال حاضر در بازار موجود است، سری های ۴۱۰۰، ۴۲۰۰ و نسل پردازنده های ۴۳۰۰ در نسل های JD Plus معرفی شدند.

بسته به نوع درخواستی که دارید می توانید از واحد فنی ما مشاوره بگیرید.

فضای ذخیره سازی فیزیکی سرور

میزان فضای ذخیره سازی یک سرور فیزیکی که ممکن است شامل ۲۰۰ یا ۳۰۰ سرور مجازی باشد، یکی از مهم ترین عواملی است که قبل از خرید سرور باید در نظر بگیرید.

پس هنگام خرید سرور به فضای ذخیره سازی آن توجه کنید.

امنیت سرور HP

امنیت یکی از مهمترین عوامل در تمام جنبه های مهم است و سرور نیز از این قاعده مستثنی نیست. سرورها سابقه خوبی در زمینه امنیت دارند و با توجه به امکانات و ماژول هایی که ارائه می دهند امنیت را به خوبی تامین می کنند. از جمله ویژگی هایی که سرورها برای امنیت ارائه می کنند می توان به فایروال های پیشرفته، اسکنرهای اختصاصی، ماژول های پیشرفته پشتیبان گیری و موارد دیگر اشاره کرد.

خدمات پشتیبانی سرور HP

ارائه پشتیبانی مناسب برای هر سرور مجازی عامل مهمی است و کاربران سرور انتظار دارند که سرور آنها در صورت نیاز پشتیبانی قوی و حرفه ای ارائه دهد. داشتن پشتیبانی قوی یکی از عوامل مهم در انتخاب سرور است.

مکان سرور HP

یک استراتژی کامل برای انتخاب مکان سرور، مکان مخاطب هدف است، یعنی اگر کاربران شما بیشتر در یک کشور خاص مانند ایران قرار دارند، بهتر است سروری را انتخاب کنید که در ایران قرار دارد.

اگر سایت شما به صورت جهانی فعالیت می کند، بهتر است از سرورهای منطقه ای استفاده نکنید.

استفاده از منابع با کیفیت در سرور RHCP

فناوری ها هر روز در حال پیشرفت هستند و سرورها هم همینطور. سرور مجازی برای استفاده از منابع و تجهیزات باکیفیت و همچنین قابلیت ارتقاء تجهیزات مناسب است.

در این مقاله نکاتی که باید در آن باشد سرور بخر گفتیم در نظر داشته باشید. این مواردی که به آن اشاره کردیم از مهمترین پارامترها در انتخاب سرور مجازی هستند و در صورت نیاز به امکانات و قابلیت های بیشتر می توانید از منابع و شرکت های مختلف ارائه دهنده سرور مجازی استفاده کرده و بهترین سرور را انتخاب کنید.