به‌روزرسانی‌های جدید گوگل به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت


گوگل به‌روزرسانی‌های جدیدی را برای اندروید ایجاد کرده است که به تلفن‌ها و تبلت‌ها کمک می‌کند تا دستگاه‌های کاربردی‌تر شوند. این به روز رسانی همچنین شامل ویژگی Nearby Share است که مانند AirDrop در گوشی های اپل کار می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، این قابلیت جدید به کاربران کمک می کند تا فایل ها را راحت تر جابجا کنند. اگر Nearby Share فعال باشد، دستگاه‌های Android به‌طور خودکار فایل‌ها را به یکدیگر منتقل می‌کنند. به گفته گوگل، این قابلیت به زودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، اما از زمان انتشار عمومی سایر ویژگی ها هیچ خبری منتشر نشده است.

یکی دیگر از ویژگی های به روز شده اعلان های صوتی است که می تواند به افراد ناشنوا یا کم شنوا کمک کند. اگر این ویژگی فعال باشد، به کاربر معلول کمک می کند تا صداهایی مانند آژیر آتش، ضربه زدن و غیره را بشنود. چهره یک اعلان یا لرزش را تشخیص می دهد. ابتدا کاربر باید صدای اخطار مورد نظر را ضبط کرده و به صداهای غیرطبیعی اضافه کند تا در صورت تکرار و شنیدن مجدد گوشی، از طریق اعلان به کاربر اطلاع داده شود.

گزینه Share play، در صورت استفاده در Meet، به کاربر اجازه می دهد تا یوتیوب را تماشا کند یا به طور همزمان با ۱۰۰ نفر دیگر بازی کند. احتمالا ویجت های جدیدی برای Drive و Keep منتشر خواهد شد.