توزیع گوشت مرغ منجمد جهت تنظیم بازار – اقتصاد برتر


معاون داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: گوشت مرغ منجمد بدون محدودیت در بازار توزیع می شود. ذخایر گوشت مرغ کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد.

تهران – اختازبرتر – ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد جعفری با بیان اینکه وضعیت گوشت مرغ به نرخ مصوب رسیده است، افزود: با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار خواهد کرد. به منظور تنظیم بازار این محصول از ۱۹ شهریور آغاز می شود. وارد شد تا هم اکنون قیمت گوشت مرغ در بازار به قیمت مصوب نزدیک شده است. پیش از این شرکت برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، گوشت مرغ مازاد کشور را خریداری کرده بود، بنابراین ذخایر ما مطلوب است و از این نظر کمبودی نداریم و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد وارد می شویم.

وی افزود: بر اساس مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۰ هزار تومان و برای مصرف کننده ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شد. در حال حاضر توزیع مرغ منجمد بدون محدودیت در تهران و سایر استان های کشور انجام می شود که البته این فرآیند بنا به درخواست کارگروه تنظیم بازار استان با توجه به نیاز آنها انجام می شود.

جعفری تصریح کرد: بر اساس معرفی نامه کارگروه تنظیم بازار استان، هر کیلوگرم مرغ منجمد در سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام استان ها با قیمت ۴۵ هزار تومان در اختیار مهمانداران قرار می گیرد و در تهران به آن می رسد. مصرف کنندگان با قیمت ۴۸ هزار تومان. البته کارگروه های تنظیم بازار استانی قیمت مرغ منجمد در استان ها را خودشان تعیین می کنند. مطمئناً شرکت تا تنظیم بازار گوشت مرغ با توزیع آن حضور خواهد داشت اما تلاش می کنیم به تولیدکنندگان داخلی آسیبی وارد نشود.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه هم اکنون بازار گوشت مرغ به شرایط عادی نزدیک شده است، گفت: به نظر می رسد نیاز چندانی به مداخله این شرکت نباشد، اما تا پایان سال جاری در بازار حضور خواهیم داشت. قیمت ها متعادل است.” بر اساس آمارهای موجود سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید و عرضه می شود.