ازبکستان نیاز خود را در زمینه نفت و محصولات پتروشیمی به ایران اعلام کردبه گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی امروز (چهارشنبه ۲۳ شهریور) در سفر به ازبکستان با جمشید خوجایف معاون نخست وزیر ازبکستان دیدار و گفتگو کرد.

خوجف با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور و استقبال از سفر هیأت ایرانی و ابراز علاقه جدی به همکاری های دوجانبه در بخش انرژی، از تفاهم نامه امضا شده بین وزیر نفت ایران و سرپرست وزارت نیرو ازبکستان حمایت و تاکید کرد. در مورد اجرای مفاد آن.

وی همچنین از نیاز ازبکستان به فرآورده های نفتی و پتروشیمی خبر داد و بر آموزش، پژوهش و تحقیقات مشترک در زمینه کاتالیزورها و سایر موضوعات در حوزه انرژی تاکید کرد.

معاون نخست وزیر ازبکستان همچنین بر استفاده از خدمات شرکت های ایرانی در بخش بالادستی حوزه انرژی ازبکستان تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، امروز در نشست هیات های عالی رتبه ایران و ازبکستان که به ریاست روسای جمهور دو کشور برگزار شد، اجرای تفاهم نامه های امضا شده مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش شانا، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز (چهارشنبه ۲۳ شهریورماه) به منظور شرکت در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، تهران را به مقصد سمرقند ازبکستان ترک کرد و جواد اوجی وزیر نفت نیز در این نشست حضور یافت. در این سفر نیز حضور دارند.