ویتامین D و روغن ماهی به افراد مسن کمک نمی کند قوی بمانند – اقتصاد برتر


تهران – اختازبرتر – ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

برای رسیدن به این نتیجه، تیم تحقیقاتی داده‌های مطالعه VITAL (ویتامین D و امگا ۳ آزمایشی) را تجزیه و تحلیل کرد که شامل اطلاعات بیش از ۲۵۰۰۰ بزرگسال آمریکایی بود. محققان با استفاده از پرسشنامه‌هایی که قبل از کارآزمایی، شش ماه پس از شروع آن، و سالانه تا پنج سال پیگیری و همچنین ارزیابی ضعف آن‌ها گرفته شده‌اند، دریافتند که مکمل‌ها تأثیر کمی دارند.

دکتر آریلا اورکابی، نویسنده این مطالعه، از بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، خاطرنشان کرد که محققان مکمل‌ها را در بسیاری از زیرگروه‌های مختلف، از جمله مکمل‌هایی که سطح ویتامین D پایینی داشتند، آن‌هایی که رژیم غذایی سالم داشتند و آن‌هایی که رژیم غذایی سالم نداشتند، و مردان و زنان مورد بررسی قرار دادند. . نتایج ما ثابت بود. ما واقعاً هیچ فایده ای از مصرف مکمل ها ندیدیم.

ضعف و ضعف به عنوان کاهش ذخیره فیزیولوژیکی تعریف می شود. ممکن است فردی آهسته تر راه برود، وزن کم کند و قدرت گرفتن ضعیف تری داشته باشد. سستی حدود نیمی از بزرگسالان بالای ۸۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه ممکن است در سنین پایین تر نیز رخ دهد.

اورکابی خاطرنشان کرد: به استثنای برخی تحقیقات در مورد آرتریت التهابی و در جمعیت های خاص، مطالعات این مکمل ها در انواع شرایط سلامتی، از بیماری قلبی گرفته تا سرطان و شکستگی، فایده زیادی نشان نداده است. به نظر می رسد پیشگیری از ضعف به سادگی خوردن یک رژیم غذایی متعادل همراه با غذاهای کامل، دریافت مقدار کمی ویتامین D طبیعی از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید، فعال ماندن، ورزش روزانه و شرکت در فعالیت های اجتماعی باشد.

اورکابی گفت: در واقع، رژیم غذایی مدیترانه ای برای جلوگیری از ضعف بسیار امیدوارکننده است. برای سال‌ها ثابت شده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای فواید سلامتی برای کاهش حملات قلبی و سکته مغزی، سرطان، زوال عقل و انواع دیگر مشکلات پزشکی دارد.