ثبت نام بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر اربعین در پایگاه خبری سامانه آنلاین سماح قدسبه گزارش قدس آنلاین ، سیدصادق حسینی در بازدید از موکب حضرت فاطمه معصومه(س) مردم قم مقدسه با اشاره به فعالیت های سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: حج تمتع. و سازمان زیارت در ایام اربعین حسینی مسئولیت کمیته ثبت نام و اعزام را بر عهده دارد که در این راستا مسئولیت ثبت نام و اعزام، کمک و راهنمایی زائران و مفقودین و همچنین نظارت بر بیمه را بر عهده دارد.

وی افزود: در این راستا بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر ثبت نام خود را نهایی کرده و بیمه شده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برآوردها نشان می دهد تعداد افرادی که این سفر را انجام می دهند بیش از ثبت نام کنندگان است بنابراین به متقاضیانی که قصد سفر دارند یا قصد سفر دارند توصیه اکید می کنیم ثبت نام خود را لغو کنند. به دلیل استفاده از بیمه اربعین در سامانه سماح. و تنها با ۱۸ هزار تومان از خدمات بیمه ای بهره مند شوید.

وی با اشاره به استانداردهایی که در ستاد اربعین در نظر گرفته شده است، گفت: موکب مردم قم جزو بهترین و بهترین موکب ها است چرا که در کنار هم اسکان، پذیرایی، غسل و برنامه های فرهنگی دارد و کم نظیر است. برای دیدن یک موکب که همه آنها را با هم دارد. بودن

حسینی در پایان گفت: موکب حضرت فاطمه معصومه(س) که توسط مردم شهر مقدس قم برپا شده است، یک موکب کامل و مثال زدنی است، البته تعجب نکردم زیرا مردم قم حوادث بزرگی در تاریخ رقم زده است.

منبع: فارس