یک نوجوان ۱۸ ساله مسئول حمله سایبری به زیرساخت های اوبر است


اوبر گزارش هایی مبنی بر مشکلاتی در زیرساخت های خود دریافت کرده و تحقیقات در مورد حمله سایبری احتمالی را آغاز کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، گزارش هایی مبنی بر حمله هکری توسط یک نوجوان ۱۸ ساله به زیرساخت های اوبر منتشر شد که طی آن به برخی از ابزارهای این شرکت مانند وب سرویس های آمازون و پلتفرم ابری گوگل دسترسی پیدا کرد. در بیانیه این شرکت که در توییتر منتشر شده، آمده است: حادثه امنیت سایبری در حال پیگیری است و ما با نیروی انتظامی در تماس هستیم و در صورت دریافت اطلاعات بیشتر منتشر خواهیم کرد.

به گزارش نیویورک تایمز، به دلیل این حمله سایبری، اوبر چندین سیستم داخلی از جمله Slack را برای بررسی های بیشتر غیرفعال کرد. پس از انجام این حمله، عمر پیامی در سیستم شلی داخلی برای کارکنان اوبر ارسال کرد و بدین ترتیب خود را معرفی کرد. با توجه به اسکرین شات های منتشر شده از این پیام، این هکر نوشت: من خود را هکر معرفی می کنم و اوبر مشکل خرابی اطلاعات دارد. هکر در ادامه از سرقت برخی از اطلاعات محرمانه این شرکت خبر داد و سپس با یک هشتم اعلام کرد که اوبر مبلغ کمی را به رانندگان خود پرداخت می کند.

به گزارش واشنگتن پست، در ابتدا این پیام احمقانه به نظر می رسید به طوری که برخی از کارمندان آن را شوخی می دانستند. هکر به نیویورک تایمز گفت که ۱۸ سال دارد و به واشنگتن پست گفت که این کار را برای سرگرمی انجام داده و قصد دارد برخی از کد منبع اوبر را فاش کند.