بررسی ویژگی های ساندویچ پانل سقفی


ساندویچ پانل سقفی یکی از سازه های پرکاربرد در صنعت ساختمان است که به دلیل وزن بسیار سبک و استحکام و دوام بالا می توان از آن به عنوان حفاظ مقاوم استفاده کرد. در واقع تمامی تجهیزات مشابه بادوام و با کیفیت هستند، به طور کلی ساندویچ پانل سیستمی است که از ساختمان ها در برابر عوامل خارجی محافظت می کند و می تواند بهترین راه حل مناسب و اقتصادی را برای داشتن پی مستحکم ارائه دهد.

ساندویچ پانل به عنوان عناصر ساختمانی مدرن، سبک و بادوام برای پوشش سقف و دیوارهای خارجی ساختمان ها و همچنین برای دستیابی به دیوارهای داخلی عایق و سردخانه ها استفاده می شود.

تولید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها که می توانند ساختمان را در برابر عوامل خارجی در هر طرف ساختمان محافظت کنند، با قرار دادن یک ماده عایق ضخیم و کم چگالی بین یک سطح فلزی با چگالی بالا تولید می شوند. این المان های ساختمانی آماده مونتاژ که علیرغم وزن کم از ظرفیت حمل بار بالایی برخوردارند در خطوط پیوسته تولید می شوند.

شما باید با توجه به نیاز ساختمان خود مواد عایق این محصولات را انتخاب کنید. تولید ساندویچ پانل در انواع عایق ها از جمله PUR، PIR، پشم معدنی و EPS انجام می شود. شما می توانید با در نظر گرفتن الزامات حرارتی، رطوبتی، عایق صدا و مقاومت در برابر آتش، تصمیم بگیرید که کدام نوع ساندویچ پانل برای ساختمان شما مناسب است. ساندویچ پانل ها معمولا در تاسیسات صنعتی، ساختمان های تجاری، سردخانه ها، ساختمان های مسکونی، نیروگاه ها و ساختمان های کشاورزی و دامداری استفاده می شود.

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی

یکی از انواع ساندویچ پانل که کاربردهای زیادی دارد ساندویچ پانل سقفی می باشد. در ادامه به بررسی ویژگی های ساندویچ پانل می پردازیم. به طور کلی این تجهیزات دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب سریع و آسان

برخلاف سیستم‌های سنتی، ساندویچ پانل‌های تولید خط پیوسته اجزایی کاملاً سازگار و آماده مونتاژ هستند که در ابعاد، انواع عایق‌ها و رنگ‌های مورد نیاز بر اساس ساختار تأسیسات شما با فرآیندهای از پیش مهندسی شده و کنترل کیفیت که در محل شما انجام می‌شوند، تهیه می‌شوند.

به راحتی می توانید ساندویچ پانل را روی سطح وسیعی نصب کنید. با استفاده از فرصت های حمل و نقل پیشرفته و تجهیزات مکانیکی بالابر، مدت زمان حمل و پوشش به طور قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین پروژه شما در بازه زمانی کوتاهی تحویل داده می شود و به شما امکان می دهد در زمان صرفه جویی کنید.

عایق حرارتی عالی

عایق حرارتی به معنای کاهش انرژی مصرفی در زمستان برای گرمایش و در تابستان برای سرمایش و همچنین تصمیم گیری برای جلوگیری از انتقال حرارت با هدف زندگی در محیط های راحت است.

ساندویچ پانل دارای عایق حرارتی بالایی با استفاده از مواد عایق PUR، PIR، EPS و پشم معدنی می باشد. عایق حرارتی با ساندویچ پانل از مشکلاتی مانند کپک زدگی و رطوبت ناشی از حرکات حرارتی و تراکم جلوگیری می کند و ساختمان شما را بادوام و ماندگار می کند. در ساندویچ پانل ها ضخامت مواد عایق بر اساس ظرفیت تحمل بار، شرایط منطقه، هدف استفاده از ساختمان و ارزش عایق حرارتی متفاوت است.

اقتصاد سرمایه گذاری

در اکثر ساختمان های مختلف می توانید با سفارش ساندویچ پانل مناسب در هزینه ساخت و نصب صرفه جویی کنید. به دلیل قابلیت نصب آسان، می توانید بدون ایجاد وقفه در فعالیت های روزمره ساختمان، کارهای توسعه و بازسازی را انجام دهید. علاوه بر این، پانل ها هم مقرون به صرفه و هم کاربردی هستند، زیرا می توان آنها را جدا کرد و دوباره استفاده کرد.

ساندویچ پانل سقفی دنیای ماموتسبک بودن ساندویچ پانل ها به اپراتور اجازه می دهد هزینه کمتری برای حمل و نقل و هزینه های ساخت سرمایه بپردازد. همچنین هزینه نگهداری آنها به دلیل ساختار بادوام پایین است. به طور خلاصه، ساندویچ پانل هم یک راه حل سریع و زیبایی شناختی است و هم برای طول عمر خود مقرون به صرفه است.

ظاهر زیبایی شناسی ساختمان های شما

نمای ساختمان و سقف آن از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل هر روز ایده های جدیدی برای زیبایی ساختمان به ساندویچ پانل سقف اضافه می شود. همچنین با ساندویچ پانل های دیواری طراحی شده در رنگ های مختلف و ساختاری که امکان قرار گرفتن آنها را به صورت افقی، عمودی یا زاویه دار می دهد، می توانید به دیوارهای خارجی ساختمان خود جان بدهید و جلوه ای زیبا داشته باشید.

مقاومت بالا در برابر حرارت

اگر ساندویچ پانل مناسب ساختمان خود را از نظر عایق حریق انتخاب کنید، می توانید از سرعت انتشار آتش در داخل و اطراف ساختمان بکاهید و از ایمنی جان و مال در ساختمان اطمینان حاصل کنید. هنگام انتخاب ساندویچ پانل برای عایق حریق باید فاکتورهای مختلفی مانند مقاومت و مدت زمان در برابر آتش سوزی و همچنین اندازه و ارتفاع ساختمان خود را در نظر بگیرید و ساندویچ پانل هایی با پشم معدنی یا هسته های PIR مورد تایید FM را ترجیح دهید.

نتیجه

ساندویچ پانل سقفی با ویژگی های ذکر شده جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح و سازه های سنتی می باشد که البته کیفیت این سازه نیز تحت تاثیر عملکرد آن ها نیست و برای داشتن محصولی با کیفیت بهتر است به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. ماموت به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان انواع سازه های تابلویی این توانایی را دارد که تمامی محصولات را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.