حضور شرکت ملی حفاری ایران در آب‌های خلیج فارس قوی‌تر می‌شودبه گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، حمیدرضا گلپایگانی روز دوشنبه (۲۸ شهریور) در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون دارای سه دکل حفاری شهید رجایی، شهید مدرس و … است. دکل های حفاری مراب در خلیج فارس. فارس دارد افزود: دکل های شهید رجایی و شهید مدرس به دلیل فرسودگی تجهیزات بی اثر شده اند و بر اساس مصوبه شرکت ملی نفت ایران سه دکل جدید جایگزین این دکل ها می شود.

وی تصریح کرد: تغییر ساختار و اصلاح فرآیندها، بازسازی و نوسازی ماشین آلات حفاری و تجهیزات خدمات فنی، تامین به موقع کالا و اقلام کاربردی، اصلاح نرخ روزانه دکل، آموزش نیروی انسانی و آینده نگری در بحث نیروی انسانی از جمله محورهایی است که می تواند در چابکی استفاده شود و افزایش بهره وری و راندمان کاری این شرکت موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در دولت سیزدهم با توجه ویژه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و حمایت های انجام شده، مدیریت این شرکت با همت مضاعف کارکنان پرتلاش خود توانست میزان تولید را افزایش دهد. تعداد دکل های حفاری فعال از ۵۶ دستگاه در سال ۱۴۰۰ به ۶۴ دستگاه حفاری در حال افزایش است که با برنامه ریزی انجام شده این تعداد تا پایان سال جاری به ۶۶ دستگاه خواهد رسید.

جایگزینی نیروی انسانی دغدغه شرکت ملی حفاری ایران است

گلپایگانی افزود: شرایط سنی و سنوات خدمت برخی از کارکنان این شرکت باعث می شود تا پنج سال آینده تعداد قابل توجهی از همکاران به سن بازنشستگی برسند و شرایطی را برای جذب نیروهای جایگزین اعم از رسمی و ثالث و آنها ایجاد کند. آموزش می تواند از عواقب این چالش مهم جلوگیری کند. تا شرکت با مشکل کمبود نیروی متخصص مواجه نشود.

وی با سنجش میزان اعتبار و بدهی شرکت توضیح داد: با دریافت مطالبات بخش قابل توجهی از بدهی های شرکت به پیمانکاران تسویه می شود و از این رو مساعدت و توجه و حمایت ویژه شرکت های کارفرما نیاز است. از نظر افزایش نرخ دکل و پرداخت ها توجه ویژه ای داشته اند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تخصیص اعتبار برای بازسازی ناوگان حفاری که مورد توجه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است را وسیله ای برای بسیج و تسریع در کار حفاری و در نتیجه دانست. ، رضایت کارفرمایان را اعلام کرد و گفت: تجدید نظر در قیمت دکل ها و نزدیک بودن آن به استاندارد جهانی و افزایش سرمایه در چرخش شرکت به دنبال ایجاد تحول در این مجتمع بزرگ صنعتی خواهد بود. و با توجه به برنامه های توسعه و کلان صنعت نفت، شرکت ملی حفاری می تواند در راستای تحقق برنامه های پیش رو گام های مناسبی بردارد.

محسن خجستمهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای بررسی طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت در استان خوزستان و توانمندی‌های شرکت ملی حفاری ایران روز دوشنبه (۲۸ شهریور) وارد اهواز شد. حفاران قدردانی کردند.