شلنگ فشار قوی چیست؟


همانطور که از نامش پیداست شلنگ فشار قوی ظاهراً از این شیلنگ ها برای انتقال سیالات پرفشار استفاده می شود. این دسته از شیلنگ ها دارای بدنه بسیار مقاوم بوده و در برابر عوامل محیطی مقاومت بالایی دارند. تحمل فشار بالا، انعطاف پذیری، شیلنگ باکیفیت، وزن سبک و … از جمله ویژگی هایی است که باعث شده این شیلنگ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

شلنگ فشار قوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شلنگ فشار قوی از دسته محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است که ساختار داخلی آن از سه لایه تشکیل شده است. لایه داخلی شلنگ فشار قوی از لاستیک ساخته شده است که بسیار صاف است و اجازه رشد هیچ باکتری را نمی دهد. لایه داخلی مقاومت قابل توجهی در برابر سیالات دارد و بدون هیچ مشکلی در سیستم قابل استفاده است. در صورت استفاده از این شیلنگ در انتقال مواد شیمیایی تغییری در سیال ایجاد نشده و انتقال آن با همان کیفیت اولیه انجام می شود.

بین لایه داخلی و لایه بیرونی از یک لایه در هم تنیده فولادی استفاده شده است که وظیفه افزایش مقاومت شلنگ را بر عهده دارد و از طرفی انعطاف پذیری زیادی به آن می بخشد. بیرونی ترین لایه شیلنگ از لاستیک ساخته شده است که از خروج گرما از داخل شلنگ و یا فشار آن به بیرون جلوگیری می کند و از طرفی از آسیب به لایه های داخلی جلوگیری می کند.

شلنگ فشار قوی

شرایط شلنگ فشار بالا

در برخی شرایط، شیلنگ ممکن است در معرض نور خورشید، مواد شیمیایی یا تغییرات آب و هوایی قرار گیرد، در این صورت لایه بیرونی مقاومت بالایی دارد و به حفظ شیلنگ کمک می کند. با توجه به این نکته، شلنگ فشار قوی عمر طولانی دارد. مهمترین ویژگی های شلنگ فشار قوی را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

• وزن کم که جابجایی و نصب آن را آسان می کند.

• مقاومت بالا در برابر فشار و عوامل خارجی که باعث افزایش طول عمر و عملکرد بهتر سیستم می شود.

• انعطاف پذیری بالای شلنگ فشار قوی این امکان را به کارفرما می دهد که در هر محیطی از آن استفاده کند.

• با شلنگ فشار قوی می توانید انواع روغن و مواد شیمیایی را جابجا کنید.

• لایه بیرونی شیلنگ فشار قوی در برابر نور خورشید و شرایط محیطی مقاوم است.

شلنگ فشار قوی

کاربرد شلنگ فشار قوی چیست؟

با توجه به ویژگی های ذکر شده در قسمت قبل، کاربرد شیلنگ فشار قوی در بسیاری از صنایع قابل مشاهده است:

• صنعت کشاورزی: ​​یکی از مهمترین کاربردهای شلنگ فشار قوی استفاده از آن در صنعت کشاورزی است که برای انتقال انواع سیالات و مایعات استفاده می شود و تحمل فشار بالایی دارد.

• صنعت پتروشیمی: برای انتقال مواد در صنعت پتروشیمی باید از شلنگی استفاده شود که در برابر مواد مختلف مقاوم بوده و واکنش های شیمیایی انجام ندهد. مقاومت کردن

• سیستم پنوماتیک: در سیستم پنوماتیک و هیدرولیک هوا با فشار زیاد جابجا می شود و استفاده از شیلنگ ضروری است. شیلنگ پنوماتیک در سیستمی که در برابر این فشار مقاوم است استفاده شود.

پرکاربردترین انواع شیلنگ فشار قوی عبارتند از:

• شلنگ نوع هیدرولیک فشار قوی: بهترین نوع شلنگ فشار قوی، شلنگ هیدرولیک در برابر انواع فشارها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و بهترین گزینه برای انتقال باد و هوا می باشد. این شیلنگ ها دارای لایه خاصی هستند که فشار سیال جاری را کاهش داده و از شکستن شیلنگ جلوگیری می کند.

• شلنگ فشار قوی نوع صنعتی: پرمصرف ترین نوع شلنگ فشار قوی شیلنگ های معمولی صنعتی است که به عنوان شیلنگ روغن، گاز، بنزین، مواد غذایی و … استفاده می شود که این دسته از شیلنگ ها تحمل فشار بالایی نیز دارند اما کمتر از شیلنگ های هیدرولیک است.