میلیون ها یمنی در راهپیمایی شرکت کردند – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین و به نقل از المسیره، میلیون ها نفر از مردم یمن صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر در راهپیمایی شرکت کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پرچم های یمن و تصاویر شهید «حسین بدرالدین حوثی» و «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن این روز را گرامی داشتند.

در بیانیه این راهپیمایی تاکید شده است که انقلاب ۲۱ سپتامبر یک جنبش اصیل یمنی است که از تجزیه یمن جلوگیری کرد و توانست در برابر تجاوزات نیروهای خارجی و سقوط یمن مقاومت کند.

این بیانیه با بیان اینکه انقلاب ۲۱ سپتامبر یکی از موفق ترین و سربلندترین انقلاب های جهان است، افزود: ما با هویت انقلابی در برابر تهاجم وحشیانه بیگانگان خواهیم ایستاد و تا آزادی کامل سرزمین یمن مقاومت خواهیم کرد.

مردم یمن در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) به دلیل بی کفایتی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در اداره امور این کشور، سلسله اعتراضاتی را آغاز کردند و سرانجام در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ ۳۰ شهریور ۹۳) مردم با جنبش انصارالله وارد شهر صنعا شدند و قدرت را به دست گرفتند و منصور هادی را عزل کردند.

عربستان و امارات از آوریل ۲۰۱۹ در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا حملات گسترده ای را علیه یمن به بهانه بازگرداندن عبدربه رئیس جمهور مستعفی و فراری انجام داده اند. منصور هادی به قدرت رسید.

در نتیجه این تجاوز بیش از ۱۰۰ هزار یمنی شهید یا مجروح شده اند و سازمان ملل قحطی در این کشور را “بزرگترین فاجعه انسانی” نامید و اعلام کرد که ۷ میلیون نفر دچار سوء تغذیه هستند.