ویدیوهای گشت ارشاد را دیدم مهسا امینی کتک نمی خورد


قبل از اینکه به اصلاح فکر کنیم نباید مرد. سه ماه پیش داد زدم و گفتم این نحوه برخورد با گشت ارشاد مضر است

استراتژی ۲۴» جلال رشیدیکوچی، عضو کمیسیون حقیقت یاب مجلس در خصوص درگذشت مهسا امینی گفت: درگذشت مهسا امینی خشم همه مردم را برانگیخته است و در چند روز گذشته دلایل مختلفی در فضاهای مجازی در خصوص مرگ مهسا امینی مطرح شده است. مرگ این دختر کرد توضیح دارد اما مردم در این مورد تردید دارند و حقیقت را می خواهند.
ویدیوهای گشت ارشاد را دیدم مهسا امینی کتک نمی خورد

وی می گوید: در دو جلسه ای که برای بررسی این موضوع برگزار شد، فیلم های روز حادثه مشاهده و بررسی شد. فیلم ها از لحظه پیاده شدن خانم امینی از وانت تا لحظه بردنش با برانکارد به آمبولانس بود و این فیلم ها ممتد بود و من شخصا دوبار کلیپ را کامل و با دقت دیدم تا ثانیه هایش قطع نشود. ، زیرا زمان و ثانیه در ویدیو مشخص بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می گوید: حقیقت این است که هیچ اتفاقی برای این خانم نیفتاده و برخورد و ضربه و ضرب و شتم صورت نگرفته و زوایای دوربین ها به گونه ای بود که می شد پیگیر بود. مسیر. در واقع از لحظه ورود او به حیاط، زاویه دوربین ها با زاویه دوربین داخل راهرو مطابقت دارد و نشان می دهد که هیچ اتفاقی برای او نیفتاده است. از زمانی که از وانت پیاده شد دو دوربین او را زیر نظر داشتند و دو دوربین در راهرو او را زیر نظر داشتند.

رشیدی می گوید: اینها را گفتم که راستش هیچ تعاملی با او نبود. مستنداتی که پزشکی قانونی تاکنون در اختیار ما قرار داده است نشان می دهد که هیچ حمله فیزیکی و ضرب و شتمی به آنها صورت نگرفته است، اما گزارش قطعی پزشکی قانونی تا دو هفته دیگر تهیه می شود که مربوط به گزارش سم شناسی است. سم شناسی به این معنا نیست که به او سم داده اند، بلکه به معنای شناسایی دارویی است که مصرف کرده است.

نماینده مرودشت می گوید: او دارو مصرف می کرد و من شخصا تمام شبهات و ابهاماتی که در فضای مجازی وجود داشت و بحث خونریزی از گوش یا اینکه گفتند پلیس او را مشت کرده است را جمع آوری کردم، همه چیز را بررسی کردیم و همچنان در حال بررسی هستیم. هستند. حتی یک نفر گفت که من چندین بار دیده ام که سرش به دیوار خورده است. ما با همه کسانی که آنجا بودند صحبت می کنیم و بی طرفانه و صادقانه می گوییم چه چیزی درست است.
خانواده مهسا امینی در فرمی که در بیمارستان پر کردند نوشتند که فرزندشان دارو مصرف می کند.

وی در خصوص اظهارات پدر مرحوم امینی مبنی بر مریض نبودن فرزندش گفت: اظهارات پدرش مبنی بر اینکه دخترم مریض نیست اشتباه است چرا که بیماری او دلیل منطقی دارد. هر فردی که بیمار می شود یک پرونده پزشکی دارد و وقتی فردی به اورژانس مراجعه می کند، یک فرم اولیه را به خانواده خود می دهد تا آن را پر کنند و در صورت داشتن یک بیماری زمینه ای برای کمک به درمان بنویسند. ما همه دلایل را کنار هم گذاشتیم و من نه می خواهم از قضیه دفاع کنم و نه توجیه کنم و نه رد کنم.
چون خون مهسا امینی رقیق بود از گوشش خون بیرون آمد

یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان فارس می گوید: من مدارک را ارائه می کنم و تصمیم با شماست. وقتی اعضای خانواده ناراحت و استرس دارند، هرچه برای نجات جان فرزندشان لازم باشد، می گویند، زیرا احتمال یک درصد وجود دارد که گفته ها به درمان کمک کند. در فرمی که خانواده خانم امینی پر کرده اند، آمده است که ایشان بیماری داشته و از این قبیل داروها استفاده می کرده است. او همچنین دارای سوابق پزشکی سال ۱۳۸۶ و قبل و بعد از آن بود. در سرش تومور داشت و بعد از عمل به دیابت بی مزه مبتلا شد که برای آن دارو مصرف می کرد که خون را رقیق می کرد و یکی از دلایل خونریزی گوشش رقیق بودن خونش بود و همه اینها. در مرحله سم شناسی پزشکی قانونی بررسی می شود.

می گوید: بنابراین ما جزئیات را دقیقه به دقیقه بررسی می کنیم و با هیچکس مقایسه نمی کنیم. کسانی که مرا می شناسند، می دانند که من برای این مسائل هزینه زیادی می کنم، اما به دنبال حقیقت هستم. مرگ او بسیار مهم است، اما زمینه وقایع اخیر نیز مهم است. با مرگ او کشور تاوانش را خواهد داد، هرکس با گشت ارشاد موافق باشد، هرکس مخالف باشد، هرکس با حجاب موافق باشد، هر که محجبه یا بی حجاب باشد، همه در کشور تاوان این حوادث و امنیت را خواهند داد. به خطر افتاده است.

نماینده مرودشت با اشاره به دوقطبی شدن حجاب در جامعه گفت: در این دو قطبی شدن همه آسیب می بینند. ما به دنبال اصلاح این روش هستیم تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم. ما باید عملکرد گشت ارشاد را در ۱۵-۲۰ سال گذشته ارزیابی کنیم و محاسن و معایب آن را بسنجیم و هر سمتی که سنگین است را اصلاح کنیم، زیرا عقل سلیم حکم می کند که مسیر را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به خشم مردم در این چند روز تصریح کرد: باید خشم مردم را درک کنیم و همه را ضد انقلاب ندانیم. بسیاری از افراد جامعه به دلیل شرایط موجود و فشارهای اقتصادی ناراحت هستند و دلیلی برای اعتراض وجود دارد. البته من مخالف اعتراض هستم چون راه به جایی نمی برد و بعد از چند روز عصبانیت فروکش می کند بنابراین راه اساسی نیست. همانطور که رئیس مجلس گفت باید این مسیر غلط را اصلاح کنیم.

یکی از اعضای کمیسیون و شوراهای داخلی کشور گفت: قبل از اینکه به فکر اصلاح باشیم نباید مرد. سه ماه پیش داد زدم و گفتم این نحوه برخورد با گشت ارشاد مضر است. این کار نیروی انتظامی نیست، کار نهادهای فرهنگی است. یکی از عوامل دوقطبی در جامعه گشت ارشاد و بخشی از رسانه ها و بخشی مسئولین است و هرکس در ایجاد این دوقطبی سهیم باشد به این مملکت خیانت می کند اما نباید چشم بسته و ۱۰۰ درصد نیروی انتظامی صحبت کرد. برای انتقاد یا دفاع از آن، که اشتباه است، باید حقیقت را بگوییم.

وی می گوید: اگر به عملکرد سلیقه ای گشت ارشاد انتقاد داریم به این معنا نیست که با حجاب موافق هستیم و ما را با امثال مسیح علینژاد یکی نمی دانیم. .

منبع: رویداد۲۴ – زهرا ظهروند