امر و نهی لاپید به مجمع عمومی سازمان ملل نخست وزیر رژیم صهیونیستی: راه مقابله با ایران یک تهدید نظامی معتبر روی میز است.گزارش کردن شهرآرانیوزیایر لاپید، نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل ادعاهای علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

به گزارش سایت «تایمز اسرائیل»، لاپید در سخنرانی خود بدون اشاره به جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی و انجام حملات نظامی متعدد علیه فلسطینیان گفت: مردم خاورمیانه و مردم جهان باید به اطراف خود نگاه کنید و از خود بپرسید که راه صلح کیست و کی نیست. آیا او راه جنگ را انتخاب کرده است؟

وی با تکرار ادعاهای قبلی خود و بدون اشاره به زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی گفت که “تهدید هسته ای” علیه تل آویو وجود دارد.

لاپید گفت: این ایران است که این ارکستر نفرت را علیه ما راه اندازی کرده است، پرچم اسرائیل و آمریکا را به آتش کشیدند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: تنها یک کشور عضو سازمان ملل علناً می گوید که قصد نابودی یک عضو دیگر را دارد، ایران بارها اعلام کرده است که خواهان نابودی کامل اسرائیل است و این ساختمان ساکت است، شما از چه می ترسید. از؟”

در حالی که ایران برخلاف رژیم صهیونیستی یکی از اعضای معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای و تحت نظارت شدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است، لاپید بار دیگر مدعی شد: «اگر رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، از آن استفاده خواهد کرد. “

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود افزود: تنها راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای، روی میز گذاشتن یک تهدید نظامی معتبر است و پس از آن باید توافق طولانی تر و قوی تری با آنها مذاکره کرد. “

وی بدون اشاره به شهادت تعداد زیادی از غیرنظامیان فلسطینی در جنگ ۱۲ روزه رژیم صهیونیستی، مدعی شد: ما خواهان صلح در کل جهان عرب و همسایه خود فلسطین هستیم.

لاپید افزود راه حل دو دولتی مشروط به این واقعیت است که کشور آینده فلسطین رفتاری مسالمت آمیز داشته باشد و “بازیابی و موجودیت اسرائیل را تهدید نکند”.

نخست وزیر این رژیم گفت: شما می توانید از ما بخواهید که بر اساس ارزش های منشور ملل متحد زندگی کنیم، اما نمی توانید از ما بخواهید که برای آنها بمیریم.

منبع: فارس