قیمت رنگ نسوز در اصفهان


رنگ ها زیبایی زیادی به سازه ها و ساختمان ها می دهند و اصفهان یکی از شهرهای تولید کننده رنگ نسوز است.

رنگ نسوز برای به حداقل رساندن گسترش آتش استفاده می شود و یکی از موثرترین اقدامات برای جلوگیری از گسترش سریع آتش است.

در ادامه این مقاله آراد برندینگ با ما همراه باشید تا به جزئیات در این زمینه بپردازیم.

رنگ نسوز در صنعت ساختمان بسیار مهم است و وقتی صحبت از ساختمان های مسکونی می شود می تواند ضد حریق باشد زیرا ضد حریق زمان بیشتری را برای فرار از ساختمان در مواقع آتش سوزی می دهد.

رنگ ضد حریق اغلب با رنگ متورم اشتباه گرفته می شود، در حالی که رنگ ضد حریق بسیار شبیه است و از گسترش شعله جلوگیری می کند.

رنگ نسوز حرارتی که در برابر حرارت زیاد مقاوم است رنگ نسوز نامیده می شود و شهرهای اصفهان و تبریز از جمله شهرهای تولید کننده این رنگ ها در ایران هستند.

پایه این رنگ ها از رنگدانه آلومینیومی و رزین سیلیکون که روکش های صنعتی هستند ساخته شده است و ترکیب این دو باعث می شود رنگ بتواند دمای ۶۵۰ درجه به بالا را تحمل کند.

چنین پوشش های رنگی منحصر به فرد و مطابق با قوانین آتش سوزی و ساختمانی، ظاهر و احساس رنگ ها و لاک های سنتی است که در برابر شعله محافظت می کند.

قیمت رنگ نسوز

رنگ نسوز کاربردهای مختلفی در خانه و صنعت دارد. اسپری رنگ نسوز صنعتی در کارخانجات و مراکز صنعتی کاربرد فراوانی دارد و عملکرد خوب آن خنثی بودن در برابر حرارت است مانند رنگ های ساختمانی که مقاومت چندانی در برابر حرارت ندارند. قیمت رنگ نسوز باید افزایش یابد و در قطعات فلزی که مواد داغ بدون آسیب به رنگ در آن جریان دارد مانند لوله های فولادی که بخار داغ جریان دارد و در پالایشگاه های نفت و گاز و اتاق های گرم استفاده شود. کوره ها و غیره و دماهای متفاوتی دارند.

رنگ های نسوز یکی از پرمصرف ترین رنگ ها در صنعت هستند و به عنوان عایق در برابر حرارت زیاد عمل می کنند تا به سطح آسیب نرسانند. یکی از مهمترین کاربردهای آن استفاده از آن در لوازم خانگی است. رنگ نسوز براق دارای مشخصات شفافی از جمله چسبندگی عالی بر روی سطح بوده و در برابر حرارت تا ۷۰۰ درجه سانتیگراد مقاوم بوده و همچنین فاقد بو می باشد.

یکی از راه های جلوگیری از آتش سوزی، مانند رنگ نسوز، پیشگیری است، اما رنگ نسوز یک پوشش محافظ و تزئینی است که برای به حداقل رساندن گسترش شعله در هنگام آتش سوزی ایجاد می شود.

رنگ نسوز اصفهان

برای اینکه بتوان یک محصول را به جاهای دیگر صادر کرد باید در بسته بندی استفاده شود مانند بسته بندی رنگ نسوز اصفهان براق که جابجایی و حمل آن را آسان کرده است از دیگر موارد استفاده رنگ نسوز است. برای مصارف خانگی باید مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالایی داشته باشد زیرا وسایل خانگی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر در معرض شستشو با مواد شوینده قرار می گیرند بنابراین ظاهر و درخشندگی آن نباید آسیب ببیند. مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و براقیت خود را حفظ می کند. وسایلی مانند ماشین ظرفشویی، یخچال و … باید مقاومت بالایی داشته باشند تا رنگ آنها آسیب نبیند و خط و خش وارد نشود تا زیبایی خود را از دست ندهند.

مقاومت رنگ در برابر آتش بسیار مهم است و کارخانجات رنگ نسوز در مشهد در برابر اشتعال کاملا مقاوم هستند.

رنگ‌های مقاوم در برابر آتش و مواد شیمیایی گازهایی را آزاد می‌کنند که برای کاهش انتشار شعله در سراسر سطح طراحی شده‌اند، اما برخی از رنگ‌های دیگر یک لایه زغالی محافظ ایجاد می‌کنند تا به محافظت از سطح در برابر شعله برای مدت زمان معینی کمک کنند. .

برخی از فناوری های رنگ ممکن است از اقدامات موفق دیگر یا ترکیبی از دو مورد ذکر شده قبلی برای دستیابی به حفاظت لازم برای سطح استفاده شوند.