پادشاه جدید انگلیس ۸ عادت و علایق عجیب و جالب دارد


به گزارش شهرآرانیوز، همه افراد عادات و علایق خاص خود را دارند که به آنها فردیت می بخشد. اعضای خانواده های سلطنتی از این قاعده مستثنی نیستند. و حالا که چارلز سوم پس از مادرش الیزابت دوم بر تخت سلطنت نشسته و پادشاه جدید انگلیس شده است، بد نیست از زندگی روزمره او بیشتر بدانیم.

منتظر حقایق جالب در مورد شاهزاده چارلز سوم باشید.

او روزی ۵ بار لباسش را عوض می کند

پادشاه جدید انگلیس همیشه به خوش پوشی و وسواس در انتخاب لباس مشهور بوده است. و این بدان معناست که او زمان و توجه زیادی را صرف انتخاب پوشش خود می کند. در واقع او اغلب روزی ۵ بار لباس هایش را عوض می کند. به گفته کارشناسان مد، او هرگز مدها را دنبال نمی کند اما در عین حال می تواند خوش لباس باشد.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

او با تخت و توالت شخصی خود سفر می کند

به گفته نویسنده‌ای که زندگی‌نامه‌نویس مورد اعتماد پرنسس دایانا بود، پادشاه بریتانیا با توالت شخصی خود سفر می‌کند، از جمله زمانی که به دیدار دوستان نزدیک خود در خارج از شهر می‌رود. این نویسنده گفت که چارلز سوم تخت پزشکی خود را به همراه دو نقاشی از مناظر طبیعی اسکاتلند با خود برد.

به گفته این نویسنده، هنگامی که شاه چارلز برای دیدار دوستانش به خارج از شهر می رود، یک روز قبل از ورود، کامیونی از تخت، مبلمان و عکس های خود را می گیرد.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

او مجذوب کتاب های هری پاتر است

پادشاه انگلستان مانند میلیون ها نفر در سراسر جهان از طرفداران پر و پا قرص این کتاب فانتزی است و همانطور که گفته می شود دوست دارد این کتاب ها را برای نوه های همسرش کامیلا بخواند. همسر پادشاه در این باره گفت: وقتی من و همسرم به اسکاتلند می رویم، او برای نوه هایم «هری پاتر» می خواند. کامیلا همچنین گفت: او صدای همه شخصیت ها را انجام می دهد و در تقلید صداها عالی است.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

او ناهار نمی خورد

شاه چارلز هر زمان که بتواند از ناهار اجتناب می کند. یکی از خبرنگاران سابق خانواده سلطنتی در این باره گفت: چارلز ناهار را تجملاتی و حواس پرتی از کار خود می داند، به همین دلیل صبحانه را دیر می خورد و بعد دیگر ناهار نمی خورد. به گفته سرآشپز سابق خانواده سلطنتی، پادشاه برای صبحانه میوه یا تخم مرغ آب پز می خورد. در تعطیلات آخر هفته، او ترجیح می دهد خود را با تخم مرغ های پنیری راحت کند.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

کتابی برای کودکان نوشت

پادشاه انگلستان کتابی به نام «پیرمرد لوچنگار» برای کودکان نوشت. این کتاب در سال ۱۹۸۰ منتشر شد، زمانی که او در اوایل ۳۰ سالگی بود. ظاهراً او برادران کوچکترش شاهزاده اندرو و پرنس ادوارد را در دوران کوچکی با این داستان سرگرم می کرد. بر اساس این داستان انیمیشن کوتاهی ساخته شده است.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

فعالیت زیادی دارد

نزدیکان چارلز سوم می گویند که او دوست دارد مشغول باشد و کارهای مفیدی انجام دهد. به گفته یکی از روزنامه نگاران در زمینه مسائل خانواده سلطنتی، پادشاه انگلیس به کار معتاد است و هرگز دست از کار نمی کشد. در واقع، تنها در سال ۲۰۱۹، او در ۵۲۱ رویداد، از جمله ۱۴۵ نشست رسمی، رویداد، مسابقات، کنسرت و رویدادهای خیریه شرکت کرد.

او علاقه زیادی به کشاورزی ارگانیک دارد

پادشاه انگلستان سال ها حامی کشاورزی ارگانیک بوده و ۳۵ سال است که مالک یک مزرعه بوده است. حتی با تولیدات این مزرعه، برندی به نام Waitrose Duchy Organic راه اندازی شد که در سوپرمارکت ها به فروش می رسد. با این حال، در سال ۲۰۲۰، مشخص شد که چارلز سوم قصد ندارد اجاره مزرعه خود را تمدید کند. او نمی توانست تا ۲۰ سال دیگر در آن زمینه کشاورزی کند زیرا باید خود را برای نشستن بر تخت سلطنت آماده می کرد.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

او یک نقاش است

شاه چارلز نیز نقاشی می کند و می گوید این یکی از آرامش بخش ترین و شفابخش ترین چیزهایی است که او می داند. او همچنین گفت که این سرگرمی بخش هایی از روح را زنده می کند که با فعالیت های دیگر نمی توان به آنها دست یافت. گفته می شود که چارلز سوم پس از اینکه تمایل شدیدی برای بیان آنچه می دید از طریق آبرنگ احساس می کرد، نقاشی را شروع کرد.

و البته نقاشی چیزی فراتر از یک سرگرمی است. مجموعه نقاشی های آبرنگ او از مناظر سراسر جهان چندین بار در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

پادشاه جدید انگلیس 8 عادت و علایق عجیب و جالب دارد

منبع: روزیاتو