چند وام فرزندآوری پرداخت شد؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس مصوبه جدید بانک ها قرار شد وام فرزندان را به مردم پرداخت کنند و دستورالعمل وام فرزند در راستای قانون جوانان جمعیت و حمایت خانواده به شبکه بانکی به نشانی ابلاغ شد. پایان فروردین امسال

به گزارش ایسنا، بر اساس این دستورالعمل، پدر فرزندانی که بعد از سال ۱۴۰۰ به دنیا آمده اند، برای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، برای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان، برای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان و برای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان می پردازند. کودک. میلیون تومان و برای پنج فرزند و بعد از آن ۱۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

مدت بازپرداخت هر یک از این تسهیلات به ترتیب ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماه است. همچنین هزینه تسهیلات فرزندآوری حداکثر سالیانه ۴ درصد بوده و پرداخت آن بر اساس تایید صلاحیت متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی یا ضامن معتبر می باشد.

البته متقاضیان این وام باید به این نکته توجه داشته باشند که تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می گیرد که نرخ باروری شهر محل تولد پدر یا فرزندشان از ۲.۵ بیشتر نباشد.

فرآیند دریافت وام فرزندآوری به این صورت است که متقاضیان در سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام کودک ثبت نام کرده و از بانکی که انتخاب کرده اند پیامک دریافت می کنند تا برای تکمیل مدارک و تکمیل مراحل به بانک مراجعه کنند.

در این زمینه علی صالح آباد، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: پس از تکمیل مدارک متقاضی، بانک ها حداکثر تا ۱۰ روز کاری تسهیلات فرزندآوری را به حساب متقاضی واریز کنند.

در این بین بر اساس آمار بانک مرکزی از زمان ابلاغ دستورالعمل مربوطه (۳۱ فروردین)، ۳۸۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه کودکان به مبلغ ۱۵ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.