سلبریتی ها در تلویزیون معروف شدند، حالا برگشته اند


مطهری می گوید: آیا سلبریتی ها بچه هایی هستند که این گونه رفتار می کنند؟ در مقابل نظام موضع گرفتند و اشک تمساح ریختند.

اردشیر مطهری

آیه ماندگار- محمد آیتی: پس از شکل گیری اعتراضات، در روزهای گذشته شاهد حمایت برخی از چهره های مطرح ورزشی، هنری و فرهنگی کشور از معترضان بودیم. حال سوال اینجاست که نظام باید چه واکنشی نسبت به این افراد داشته باشد؟

اردشیر مطهری نماینده گرمسار می گوید: این ورزشکاران و هنرمندان و چهره ها هر اعتباری که دارند به برکت خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی است. بهتر است این افراد به گذشته خود نگاه کنند تا ببینند کجا بودند و الان کجا هستند و بدانند که اگر مردم برایشان احترام قائل هستند و به عنوان یک سلبریتی مطرح هستند، نظام و دولت این اعتبار را به آنها داده است. اگر این بستر مساعد نبود آیا واقعاً این افراد در این سمت ها بودند؟ ما به همه کسانی که در راه خون حدود ۳۰۰ هزار شهید هستند احترام می گذاریم و هرکس در این راه نیست حتما مشکل دارد.

وی می گوید: آیا نباید تعجب کرد که عده ای به اندازه ای که برای کشور ما که محصول شهدا، ایثارگران و وجود مبارک ولایت است که در دنیا حرفی برای گفتن دارد، خرج نمی کنند؟ چه زمانی در تاریخ چنین استقلالی مثل امروز داشتیم؟ اینکه چهار کشور یا چهار گروه مثل گروهک منافقین علیه نظام کار می کنند و فکر می کنند ۲۴ ساعته می توانند حاکمیت را برگردانند، فکر باطلی است. فکر می کنم الحمدلله عده ای در این روزها چهره واقعی خود را نشان داده و جهل و بی توجهی کرده اند. منطقی نیست که این مردم به خون شهدا و این همه فداکاری و رنجی که مادران شهدا دیده اند پشت کنند.

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید: مگر مردم شعور ندارند که راه را تشخیص دهند؟ آیا نمی بینند در این ۴۳ سال انقلاب چه بر سر کشور آمده است و چه توطئه هایی علیه ایران انجام شد؟ این افراد باید خط خود را از مسیر مخالفان نظام جدا کنند. من به این مردم می گویم شما اصلاً دین ندارید و در مسیر نظام نبوده اید، بالاخره باید مردم وطن دوست باشید. شما باید از کشور محافظت کنید. آیا مشکل کشور با این رویکردها حل شده است؟ جز اینکه با رفتار و توییت و موضعت آب به آسیاب دشمن ریختی. آیا شما کر و کور هستید؟

وی می گوید: در بحث امنیت مردم، کشور و جایگاه دولت و نظام با هیچکس مقایسه نمی کنیم. آیا این بچه ها این گونه رفتار می کنند؟ در مقابل نظام موضع گرفتند و اشک تمساح ریختند. الان یه دختر مرده و من میگم این دختر ما یه اتفاقی افتاده که مرده، راهش اینه که بریم سمت آل سعود، بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا و…؟ آیا این مردم دل ندارند؟ آنقدر که زیر چتر این مجموعه جنگیدند و افکاری که با ما همدردی ندارند، ای کاش برای مردم خودشان می جنگیدند.

مطهری می گوید: برخی از شما در پنت هاوس زندگی می کنید و ماشینی با آخرین سیستم دارید و زیاد به خارج از کشور سفر می کنید و نمی دانید با این همه پولی که دارید چه کار کنید، حرکت به این سمتی که رفته اید اشتباه است. . این دارایی ها را از کجا آورده اید؟ چه کسی باعث شد به این درآمدها برسید؟ آیا اقبال خداست که ما ۳۰۰ هزار شهید دادیم، آن وقت یک نفر که نمی دانیم کیست و نظام تربیت کرده است، بگذار هر کاری می خواهد بکند؟ اجازه این کار توهین به قبور شهدا، حاج قاسم و همه مقدسات ماست. آقای فلانی فوتبالیست و فلان بازیگر، کجا بودید و اصلاً چه کسی شما را می شناخت؟ چه کسی شما را بزرگ کرده و اجازه داده به تلویزیون بیایید؟ الان خسته شدی؟

نماینده گرمسار ادامه می دهد: سلبریتی ها بیایید و از این رفتاری که کردید توبه کنید. حالا به اشغال جایگاه در کشور راضی هستید، به دنبال راضی نگه داشتن آبی ها هستید؟ بعد میگی باهاشون هم خط نیستی؟ اگر در صف نیستید این حرف ها را اشتباه می زنید. قدم بر خون شهدا می گذارید. آیا ما اینگونه شهید شدیم؟ من خودم خانواده شهید هستم. آیا برای این کشور خون داده نشده است؟ اگر برای خانم مهسا امینی فوت شده اتفاقی افتاده باید پوشش داده شود؟ راه و منطقی برای حل مسئله وجود دارد. فرجا سخت کوش ترین و پرتلاش ترین و محجوب ترین نیرو است و واقعاً در کارشان هنرمند هستند. آیا می توان با وانت مردم را کتک زد؟ اصلا جایی برای کتک زدن نیست؟

این چهره اصولگرای مجلس می گوید: سلبریتی ها بدانید جایگاهی که دارید به برکت خون شهداست وگرنه چه کسی شما را حساب می کرد؟ آیا این همه استعداد در کشور وجود ندارد؟ چرا اینکارو انجام دادی؟ آیا شخص دیگری نمی تواند جای شما باشد؟ چوب نداشتی سنگ زدی حالا با دم گردو می شکنی؟ اگر این افراد بخواهند در نظام ادامه دهند، توبه کافی نیست. مگر نمی شود انسان سال ها از کارش اعتبار و درآمد کسب کند و بعد حاجی مکه شود؟ آنها باید هم مسئولیت پذیر باشند و هم جبران کنند.

مطهری می گوید: البته من نمی گویم مصادره اموال ابزار کار است. من می گویم یک عده عاقل بیایند و بنشینند برای عملکرد خودمان که به یک عده با افکار عجیب و غریب داده ایم، تکلیف مشخص کنند. برنامه هر چه که باشد، نظر ما یکی است. زمانی با عراق جنگ داشتیم، اما اکنون به دلیل تغییر حکومت آنها نسبت به زمان جنگ، مردم برای زیارت به آنجا می روند. یعنی گروهی که گفتم باید تصمیم بگیرند که در مورد این سلبریتی ها چه باید کرد. اینکه خودروها و اموال را به آتش کشیدند یا حتی دیدیم که موکب و حوزه علمیه را آتش زدند و با نیروی انتظامی درگیری ایجاد کردند و مردم از این حرکت ها حمایت کردند باید در تصمیم گیری ها لحاظ شود. نمی شود عده ای از این ناهنجاری ها حمایت کنند و در زمانی دیگر بگویند «ببخشید» و رافت اسلامی را در شرایط ما قرار دهند و بخواهند به نظام برگردند. رافت اسلامی این بود که در روزهای اول فرجه به معترضان احترام می گذاشت.

منبع: رویداد ۲۴