حوادث امروز سیستان و بلوچستان در دست نفوذی های دشمن است


برائت امام جمعه اهل سنت زاهدان از حوادث امروز

مولوی عبدالحمید از مردم استان سیستان و بلوچستان خواست به شایعاتی که در این شهرستان می شود گوش ندهند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، امام جمعه اهل سنت شهرستان زاهدان که ساعتی پس از حوادث زاهدان در شبکه استانی به صورت زنده با مردم گفت و گو کردند، افزود: شیعه و سنی از سال ها قبل در استان با هم زندگی می کنند. سال ها و حوادث حادثه امروز توسط عوامل نفوذی دشمن رخ داده است و در این زمینه مردم استان باید هوشیار و هوشیار باشند تا بیشتر به حوادث دامن نزنند.

عبدالحمید افزود: از عوامل امنیتی و انتظامی استان تقاضا داریم با عاملان اغتشاشات امروز برخورد قاطع کنند.

به گزارش ایسنا، ظهر امروز تعدادی مرد مسلح ناشناس به کلانتری ۱۶ زاهدان حمله کردند که طبق گزارش های اولیه تعدادی از رهگذران و ماموران مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. در پی این اتفاقات، شورای تامین سیستان و بلوچستان ضمن صدور اطلاعیه ای، مردم را به حفظ آرامش دعوت کرد و از آنها خواست از نزدیک شدن به محل تجمع خودداری کنند.

در اطلاعیه شورای تامین سیستان و بلوچستان آمده است: افرادی که ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی شهر را ناامن کنند، با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل شده است.

شورای تامین از مردم سیستان و بلوچستان خواست به شایعاتی که از سوی دشمنان می شود توجه نکنند.

به گفته یک منبع آگاه، پیش از این عملیات تروریستی تعدادی از نمازگزاران اهل سنت زاهدان به خیابان آمده بودند. نمازگزاری گفت: مولوی عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه ضمن تاکید بر هوشیاری و خویشتن داری مردم در مواجهه با اخبار و شایعات تجاوز به دختر بلوچ توسط یکی از مقامات انتظامی چابهار، این موضوع را بیان کرد. برای ما بسیار مهم است و تا زمان اعلام رسمی از سوی مراجع مربوطه پیگیری خواهیم کرد.

این گزارش حاکی از آن است که نمازگزاران در حال اقامه نماز بودند که عده ای به سرعت به سمت کلانتری شتافتند و یکی از آنها با اتوبوس به دیوار کلانتری برخورد کرد و قصد تخریب دیوار و ورود به کلانتری را داشت که موفق نشدند تنها بخشی از دیوار ویران شد. است.