مسئول بسیج خواهران علوم پزشکی تهران: قوه قضائیه با پیاده نظام دشمن در دانشگاه ها برخورد کند.


ریحانه جابری مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه علوم پزشکی تهران گفتما میرویم خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: این روزها صحبت از آزادی زیاد است اما قبل از صحبت و استفاده از آن بد نیست عده ای به معنای آن فکر کنند و تفسیر نکنند. آن را به عنوان رای

وی افزود: متأسفانه برخی این روزها آزادی را با واژه های «نه به حجاب»، «نه به قانون مداری» و «نه به گشت ارشاد» یکی می دانند، البته ما هم این کار را انجام می دهیم. و کار از گشت ارشاد و برخی دستگاه های نظارتی و اجرایی انتقاداتی داریم و می خواهیم رویه آن را تغییر دهیم، اما نه به صورت آشوب و درگیری های خیابانی که به امنیت و اموال مردم لطمه بزند.

جابری با تاکید بر اینکه عده ای برای رسیدن به خواسته های خود «زن» و «حجاب» را ابزار و بهانه ای برای بهره برداری های سیاسی و جناحی قرار می دهند، گفت: ما دختران دانشجوی فعال نگاه متفاوتی به مقوله حجاب داریم. حجاب عاملی است که معیار قدرت زن در جامعه محسوب می شود. خرد، اندیشه و هنر آنها باشد، اما متاسفانه در حوادث و اغتشاشات اخیر عده ای با اقدامات مضحک و نمادین مانند سوزاندن روسری و هتک حرمت مقدسات سعی در تخریب ارزش های دینی ما داشتند.

این فعال دانشجویی با اشاره به نقش نخبگان در حوادث اخیر و اینکه دانشجویان باید نگاه گسترده ای به وضعیت کشور داشته باشند، گفت: دانشجویان و فعالان تشکل های دانشجویی به عنوان نخبگان کشور باید رویکردی متفاوت از عموم مردم در برخورد با اغتشاشات و شورش ها. دشمن به خوبی می داند که دانشگاه و دانشجویان ضامن آینده یک کشور هستند و سعی می کند از فضای نخبگانی کشور برای رسیدن به اهداف و مقاصد از پیش تعیین شده خود بهره برداری کند.

جابری با اشاره به اینکه در حوادث اخیر فضای کشور از مسیر مطالبات منحرف شده و به بستری برای انجام اقدامات ضد ملی تبدیل شده است، به نخبگان کشور توصیه کرد با اقدام به موقع با اغتشاشات و فتنه ها مقابله کنند. اندازه گیری جو تحرک و موج. سواری جلوی آنها را بگیرید و برای رسیدن به خواسته های مردمش راه مطالبات درست و بجا را در پیش بگیرید.

مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه علوم پزشکی تهران بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با اغتشاش گران تاکید کرد و افزود: از قوه قضائیه تقاضا داریم با افرادی که نظم و امنیت عمومی کشور را برهم زدند و به اموال عمومی و خصوصی مردم آسیب رساندند و در دانشگاه ها به نیروهای پیاده نظام دشمن تبدیل شده اند برخورد کند و این فضا را محلی برای نقش آفرینی قرار دهد. متحجر شده سیاسی و دشمن کشور شده اند، رویکردی جدی، قاطع و آموزنده داشته باشند.

این فعال دانشجویی در پایان از بصیرت دانشجویان در شناسایی فتنه دشمن قدردانی کرد و گفت: دشمن بداند که جهت گیری آنارشیستی برخلاف آنچه شایسته دانشگاه و دانشجوست و تا زمانی که دانشجوی هوشیار و با بصیرت باشد. در دانشگاه ها حضور داشته باشد، به اهداف خود خواهد رسید. آنها نمی‌توانند و نمی‌تواند ارزش‌های ملی ما را هدف قرار دهد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید