اولین کروم بوک گیمینگ جهان احتمالا توسط لنوو عرضه خواهد شد


وب سایت لنوو اطلاعاتی درباره کروم بوک جدید این شرکت منتشر کرد که می تواند نوع دستگاه را از روی مشخصات آن تشخیص دهد. احتمالاً لنوو به زودی اولین کروم بوک گیمینگ جهان را عرضه خواهد کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اطلاعات به دست آمده از وب سایت لنوو نشان می دهد که این شرکت به زودی اولین کروم بوک گیمینگ دنیا را معرفی خواهد کرد. در یکی از صفحات این وب سایت اطلاعاتی در مورد دستگاهی با IP 5 ID Chrome 17IAU7 دیده می شود که احتمالاً متعلق به اولین کروم بوک گیمینگ در جهان است. وب‌سایت جعبه‌نشده کروم توانست با دنبال کردن پیوند این شناسه اطلاعاتی درباره این دستگاه دریافت کند. نام دستگاه جدید لنوو احتمالا IdeaPad Gaming خواهد بود.

لنوو هنوز دستگاه جدید خود را معرفی نکرده است، اما برخی از مشخصات آن فاش شده است. Chromebook Gaming دارای صفحه نمایش ۱۶ اینچی با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز است. صفحه کلید آن دارای نورپردازی RGB در چهار طرف است که آن را شبیه یک دستگاه بازی می کند. بر اساس گزارش Digital Trends، این دستگاه احتمالا با پردازنده های Core i5 یا Core i3 و حافظه رم ۸ گیگابایتی عرضه خواهد شد. حافظه ذخیره سازی آن نیز ۵۱۲ گیگابایت است.

زمان معرفی Lenovo Gaming Chromebook چندان خوب نیست. زیرا گوگل اعلام کرد که به زودی سرویس بازی ابری Stadia را می بندد. اما کاربران همچنان می توانند از سایر خدمات آنلاین مانند GeForce Now استفاده کنند. البته گوگل قصد دارد استیم را به کروم اضافه کند. به این ترتیب دارندگان کروم بوک می توانند از بازی های طراحی شده برای گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز استفاده کنند.