باتری Airpod Pro 2 15 درصد بزرگتر از نسل قبلی است


گزارش های جدید از باتری AirPods Pro 2 نشان می دهد که این باتری حدود ۱۵ درصد بزرگتر از نسل قبلی خود است. شارژدهی بیشتر این ایرباد نسبت به نسخه قبلی خود نشان دهنده این موضوع است و البته بهینه سازی هوا نیز در این زمینه انجام شده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اپل در AirPods Pro 2 از باتری بزرگ تری استفاده کرده است که به گفته این شرکت در صورت غیرفعال شدن قابلیت حذف نویز فعال در نسل دوم AirPods Pro، زمان شارژ آن تا ۱.۵ ساعت می رسد. در مجموع، این ایرپاد می تواند ۶ ساعت شارژ شود. وب سایت MySmartPrice اخیرا لیستی از پایگاه داده ۳C منتشر کرده است که نشان می دهد اپل در این ایرپاد از باتری با ظرفیت ۴۹.۷ میلی آمپر ساعت استفاده کرده است. این ظرفیت حدود ۱۵ درصد بیشتر از ظرفیت باتری نسل قبل است. اولین ایرپاد باتری ۴۳.۲۴ میلی آمپر ساعتی داشت.

داخل قاب AirPods Pro 2 یک باتری نیز وجود دارد و می توان آن را شارژ کرد. این باتری ۵۲۳ میلی آمپر ساعتی است. اما این باتری نیز نسبت به نسل قبل ۴ آمپر افزایش یافته است. اپل می گوید که کیس شارژ می تواند تا ۶ ساعت شارژ شود که باعث می شود کل زمان شارژ تا ۳۰ ساعت شارژ شود. البته بخشی از این افزایش شارژ نیز به لطف بهینه سازی ها ایجاد شده است. به عنوان مثال، سنسور تشخیص پوست در AirPods Pro 2 و استفاده از تراشه H2 نیز می تواند به افزایش شارژ کمک کند.