توسعه بسته حمایتی برای کسب و کارهایی که به پلتفرم های داخلی مهاجرت می کنند


عیسی زارع پور صبح شنبه در مراسم افتتاحیه مرکز کنترل و بهره برداری از ماهواره های سنجش از دور در مرکز فضایی ماهدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای کسب و کارهایی که به سکوهای داخلی مهاجرت می کنند برنامه ای در نظر داریم تا بتوانیم از آنها حمایت کنیم. وی ادامه داد: در این زمینه با همکاری وزارت اقتصاد بسته حمایتی در نظر گرفته شده که شامل مواردی مانند معافیت مالیاتی و تسهیلات است.

وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به اخباری مبنی بر فیلتر اینستاگرام گفت: برنامه ای در این زمینه نداریم و اگر به قوانین ما و خودش در خصوص تجارت اسلحه و پیشگیری از خشونت پایبند باشد مشکلی ندارد. در ایران فعالیت می کند.» وی تصریح کرد: برنامه ای برای فیلترینگ پلتفرم ها نداریم اما زمانی که قوانین تعریف شده را رعایت نمی کنند مجبور به تغییر سیاست ها هستیم.

زارع پور خاطرنشان کرد: تاکنون میزان خسارت اپراتورهای تلفن همراه و ثابت به طور دقیق مشخص نشده است اما در هر صورت از این اپراتورها حمایت خواهیم کرد. وی گفت: به کسبه توصیه می کنیم در بسترهای متخلف فعالیت نکنند و از ظرفیت های داخلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه ماهواره خیام اولین ماهواره ای است که امروز تصاویر آن دریافت می شود، اظهار داشت: این ماهواره تقریبا دو ماه پیش از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان پرتاب شد و تصاویر باکیفیتی از این مرکز دریافت شد. از آن زمان به بعد دارایی سرمایه ای بوده است. برای نقاط مختلف کشور است.

وی بیان کرد: داده های این ماهواره راداری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، مدیریت شهری و سایر بخش ها استفاده می شود. زارع پور خاطرنشان کرد: از امروز بهره برداری عملیاتی از تصاویر خیام توسط مرکز کنترل و بهره برداری ماهواره های سنجش از دور فراهم شده است.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟