هند: هرگز به ما گفته نشد که نفت روسیه را نخریمبه گزارش خبرگزاری رویترز، هاردیپ سینگ پوری گفت: دهلی نو به مذاکرات سازنده با روسیه برای به دست آوردن مالکیت پروژه نفت و گاز ساخالین-۱ ادامه خواهد داد و کسب این سهم را بررسی خواهد کرد.

هفته گذشته، روسیه حکمی صادر کرد که به اکسون موبیل اجازه داد تا ۳۰ درصد از سهام پروژه ساخالین-۱ را در اختیار بگیرد، در حالی که به یک شرکت دولتی روسی این اختیار را داد که تصمیم بگیرد آیا سهامداران خارجی، از جمله VANGC Widesh هند، می توانند یا خیر. مشارکت خود را در این پروژه حفظ کنند یا خیر.

وزیر نفت هند روز دوشنبه پس از دیدار با مدیران نفتی آمریکا در هیوستون گفت: «ما طرحی را که پیشنهاد می شود بررسی خواهیم کرد.

سینگ پوری گفت: پس از توافق ائتلاف اوپک پلاس (سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش) در هفته گذشته مبنی بر کاهش عرضه نفت به میزان ۲ میلیون بشکه در روز از ابتدای نوامبر، هند به طور فعال این افزایش را رصد می کند. قیمت نفت در آسیا او انجام می دهد.

وی با اشاره به تراز جهانی انرژی و پیامدهای ناخواسته تصمیم اوپک پلاس گفت: مصرف کنندگان در چنین شرایطی نقش آفرینی خواهند کرد.

وزیر نفت هند ادامه داد: قیمت بسیار بالای نفت می تواند تورم را تشدید کند و اقتصاد جهانی را وارد رکود کند و تقاضای نفت را کاهش دهد.

سنگپوری درباره برنامه اتحادیه اروپا برای سقف قیمت نفت روسیه گفت: اگر اروپایی ها برنامه ای دارند باید ببینیم چطور پیش می رود.

پوری این هفته با جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده و آموس هوچستاین، مشاور امنیت انرژی ایالات متحده در واشنگتن دیدار کرد و دو طرف علاوه بر امنیت انرژی، همکاری در زمینه سوخت های زیستی و انرژی پاک را مورد بحث قرار دادند.

وی با اشاره به مذاکره با مقامات آمریکایی درباره عرضه جهانی انرژی گفت: در هیچ مرحله ای به ما گفته نشده که نفت روسیه را نخریم.