سرفیس پرو ۹ مایکروسافت با دو پردازنده متفاوت معرفی شد


شب گذشته مایکروسافت در رویداد ویژه خود از محصولات جدید خود رونمایی کرد. اولین محصول معرفی شده در این مراسم سرفیس پرو ۹ بود.این دستگاه برای اولین بار با مشخصات منحصر به فردی عرضه می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، امسال مایکروسافت محصول جدید سرفیس پرو ۹ را به جای دو محصول سرفیس پرو و ​​سرفیس پرو ایکس معرفی کرد که به نظر می رسد پس از ده سال تولید و عرضه محصولات دو منظوره، این شرکت اکنون در تلاش است. برای کمک به کاربران در انتخاب بین پردازنده های SQ3 5G و نسل دوازدهم اینتل.

البته کاربر برای انتخاب بین این دو پردازنده کار سختی خواهد داشت. برخلاف مدل مجهز به SQ3، پردازنده اینتل به فناوری ۵G مجهز نیست. مایکروسافت دستگاه جدید را در رنگ های آبی، سبز، پلاتینیوم و گرافیت عرضه می کند. البته دستگاه با پردازنده اینتل را می توان با این رنگ ها سفارش داد.

Surface Pro 9 جدید دارای یک صفحه نمایش ۱۳ اینچی است که یک نمایشگر جریان پیکسل حس خواهد بود. در نسخه اینتل امکان پشتیبانی از Dolby Vision IQ وجود دارد. هر دو مدل از نظر طراحی و اندازه ویژگی های یکسانی دارند. تنها مدل مجهز به SQ3 چند گرم سنگین تر است.

سرفیس پرو ۹ به ۸ گیگابایت رم مجهز می شود که بسته به مدل پردازنده می توان آن را به ۳۲ یا ۱۶ گیگابایت ارتقا داد. همین امر در مورد حافظه داخلی نیز صادق است. حافظه اصلی ۱۲۸ گیگابایت است که در مدل اینتل تا ۱ ترابایت و در مدل ARM تا ۵۱۲ مگابایت قابل افزایش است.