محدودیت های اینترنت در سطح بین المللی برداشته شد – اقتصاد برتر


بر اساس اعلام وزارت ارتباطات، محدودیت هایی که در روزهای گذشته و در ساعات خاصی از شبانه روز در سطح بین المللی ایجاد شده بود، برداشته شد.

تهران – اختازبرتر – ۲۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش ایرنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گزارش روزنامه خراسان با عنوان «سرگردانی کسب و کارهای اینترنتی» در توضیحی اعلام کرد: همانطور که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه گذشته، ۲۵ مهرماه ۱۳۹۶ وی در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز کنترل و بهره برداری ماهواره های سنجش از دور تاکید کرد: ایجاد محدودیت برای دو سکوی خارجی بر اساس تصمیم وزارت ارتباطات نبوده و ادامه آن منوط به تصمیم مقامات امنیتی است. و کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه.

وی همچنین روز چهارشنبه ششم مهرماه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره محدودیت های اعمال شده برای این دو تریبون آمریکایی گفت: مرجع تصمیم گیری در این زمینه وزارت ارتباطات نیست و برخی محدودیت ها باعث شده است. با توجه به شرایط کشور و به تشخیص مراجع ذیصلاح در کشور ایجاد شده است. و رفع این محدودیت ها بر عهده مرجعی است که محدودیت آن را اعلام کرده است. با توجه به اینکه وزیر ارتباطات در مناسبت های مختلف اظهار نظر واحد و صریح درباره محدودیت های دو تریبون کرده است، اطلاق عبارت «اظهارات متناقض و مبهم» در گزارش مذکور برای وی کمی عجیب و غیرمنصفانه به نظر می رسد.

به هر حال؛ خوشبختانه تمامی خدمات داخلی بر اساس شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است و هیچ گونه اختلالی در خدمات داخلی ایجاد نشده است. ضمناً محدودیت هایی که طی روزهای گذشته و در ساعات خاصی از شبانه روز با توجه به ملاحظات و دستورات مراجع ذیصلاح در سطح بین المللی ایجاد شده بود، اکنون رفع شده و تنها محدودیت موجود برای دو پلتفرم مذکور است. که به دلیل نقض قوانین حاکمیتی و نقشی تصمیم گیری می شود. کسانی که در ایجاد هرج و مرج نقش داشته اند باید در مراجع ذیصلاح انجام شود.