سامسونگ، TSMC و کوالکام به نقض پتنت توسط ITC ایالات متحده متهم شدند


کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده اعلام کرد که سامسونگ، کوالکام و TSMC متهم به نقض پتنت هستند و کمیسیون در حال بررسی این پرونده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند سامسونگ یا کوالکام در طول سال های فعالیت خود به طور مداوم درگیر پرونده های حقوقی هستند. یکی از چالش ها مربوط به پتنت های ثبت شده توسط این شرکت های فناوری است. زیرا صاحبان پتنت به دنبال بازیابی حقوق از دست رفته خود هستند.

سامسونگ بیش از هر شرکت دیگری درگیر نبردهای حقوقی ثبت اختراع است. یکی از نمونه های آن چالش چند ساله این شرکت با اپل بود. کمیسیون USITC در اطلاعیه ای از تحقیق درباره واحدهای تجاری سامسونگ الکترونیکس خبر داد. به جز سامسونگ، شرکت های دیگری مانند کوالکام یا TSMC نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا مشخص شود که آیا این شرکت ها حق ثبت اختراع را نقض کرده اند یا خیر.

تحقیقات روی این سه شرکت بر بخش هایی مانند محصولات نیمه هادی، مدارهای مجتمع و گوشی های هوشمند متمرکز خواهد شد. شکایت ثبت شده نیز مربوط به شرکت آمریکایی Deadalus Prime است که در این کمیسیون نیز در حال بررسی است.

این شرکت در شکایت خود اعلام کرد که قصد دارد از فروش محصولاتی که ادعا می کند ناقض حق ثبت اختراع هستند جلوگیری کند. از آنجایی که چنین مواردی زمان زیادی را برای اعلام نتیجه می طلبد، به زودی خبر نهایی مشخص نخواهد شد.