معرفی Starlink Aviation; اینترنت ماهواره ای در خطوط هوایی


اسپیس ایکس از سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink Aviation رونمایی کرد. به این ترتیب از سال آینده مسافران خطوط هوایی می توانند از اینترنت ماهواره ای این شرکت استفاده کنند. به گفته اسپیس ایکس، با کمک Aero Terminal، مسافران برخی خطوط می توانند از اینترنت Starlink با سرعت ۳۵۰ مگابیت بر ثانیه استفاده کنند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، طبق ادعای اسپیس ایکس، سرعت اینترنت ماهواره ای ارائه شده در هواپیما به حدی است که امکان برقراری تماس و انجام بازی های آنلاین وجود دارد.

سرعت ارائه شده در این سرویس بسیار بیشتر از اینترنت فعلی ارائه شده در هواپیماها است. حداکثر سرعت اینترنت در سیستم های ماهواره ای در هواپیما بین ۳۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است.

برقراری این سرویس در حین پرواز در خشکی و دریا با ۲۰ میلی ثانیه تاخیر انجام می شود. به دلیل وجود ماهواره های استارلینک در مدار پایین زمین، امکان اتصال به یکی از ماهواره ها در هر زمان وجود دارد. این سرویس قرار است سال آینده در دسترس باشد.

طبق آزمایشی که توسط JSX در ایالات متحده انجام شد، سرعت Starlink Aviation در یک آزمایش به ۱۰۰ مگابیت در ثانیه رسید. اسپیس ایکس مدت‌هاست که از ارائه اینترنت در هواپیماها خبر داده است. در واقع این شرکت قصد دارد در هر شرایطی امکان استفاده از سرویس استارلینک را فراهم کند.