احضار ترامپ به کمیته تحقیق درباره حمله به کنگره – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، کمیته تحقیق درباره حمله به ساختمان کنگره آمریکا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور را برای حضور در این کمیته احضار کرد.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ برای حضور در کمیته تحقیق در خصوص حمله به ساختمان کنگره در ۱۴ نوامبر احضار شده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا پیش از این تصمیم احضار وی برای شهادت در مورد حمله به ساختمان کنگره را محکوم کرده بود.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ گفت: چرا این کمیته غیرمنتخب در ماه های گذشته از من نخواست که شهادت بدهم؟ چرا تا پایان و آخرین لحظات دیدار اخیرشان صبر کردند؟ زیرا این کمیته یک شکست کامل است و جز افزایش تفرقه و چندپارگی در کشور کاری انجام نداده است.

لازم به ذکر است کمیته پارلمانی بررسی نقش دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور در حمله به ساختمان کنگره به اتفاق آرا به احضار وی رای داد.

بر اساس این گزارش، بنی تامسون، رئیس این کمیته گفت: این کمیته خواستار محاکمه کامل هر آمریکایی مرتبط با حادثه ۶ ژانویه خواهد بود. به همین دلیل است که ما وظیفه داریم شهادت دونالد ترامپ را بشنویم.

لازم به ذکر است که ترامپ در حال حاضر متهم به تحریک شورشی است که منجر به هجوم هوادارانش به ساختمان کنگره شد. کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای بررسی حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره در حال بررسی اقدامات ترامپ در آن روز است تا مشخص کند او چه نقشی ایفا کرده است. این کیفرخواست جدا از بازرسی پلیس از خانه ترامپ است که به انتشار اسناد طبقه بندی شده انجامید.