سکه و طلا دوباره ارزان شد


در پی آرامش بازار ارز و کاهش قیمت جهانی طلا

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با کاهش قیمت اونس طلا و آرامش بازار ارز همراه بود.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات به دست آمده از اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازار سکه و طلای داخلی هفته خود را با کاهش نسبت به ابتدای هفته به پایان رسانده است که نتیجه کاهش قیمت طلا است. قیمت طلا در بازارهای جهانی و کاهش نرخ. ارز در بازار داخلی رخ داده است.

قیمت جهانی طلا در هفته ای که گذشت با روند نزولی همراه بود و در پایان هفته این افت قیمت تشدید شد. به طوری که هر اونس طلا در این هفته ۲۰ دلار کاهش یافت. از سوی دیگر بازار ارز داخلی نیز آرام بود.

در جدیدترین مقایسه های روز گذشته (پنجشنبه) هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای هفته ۴ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و هر گرم یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۶۲۱ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز با ۲۰ هزار تومان کاهش به پنج میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسیده است.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی و همچنین سکه تمام طرح قدیم در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. در پایان هفته سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون تومان معامله شد.

حباب سکه بزرگتر شد

نیم سکه و ربع سکه نیز در هفته گذشته هر کدام ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند. نیم سکه در پایان هفته هشت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ربع سکه پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در پایان هفته سکه گرمی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به ابتدای هفته ۵۰ هزار تومان کاهش داشته است.

با وجود کاهش قیمت ها در بازار سکه و طلا، حباب سکه همچنان بزرگ و بزرگتر از هفته های اخیر است. بر اساس آخرین معاملات پایان هفته، هر قطعه سکه حبابی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارد. این در حالی است که هفته قبل (هفته منتهی به ۳۱ مهر) حباب سکه در محدوده یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قرار داشت.