طالقانی: کشتی ایران بهترین دنیاست/ باید از قهرمانان به خوبی محافظت کرد


محمدرضا طالقانی گفت:ما میرویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، وی درباره عملکرد تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد امید در مسابقات جهانی گفت: وقتی در جوانان و جوانان اول، دوم یا سوم جهان می شویم و بعد به امیدها می رسد. نتیجه این است که ما در جهان هستیم ما عالی هستیم. وقتی ۶ مدال می گیریم که آن هم طلاست، نشان می دهد که در این دپارتمان خیلی کار شده است، چون یک بار حتی یک مدال هم نگرفتیم.

وی ادامه داد: وقتی مدال طلا می گیریم پرچم ما در دنیا برافراشته می شود و باعث غرور ملی می شود. خوشبختانه حمایت های بسیار خوبی صورت گرفته است. فکر می کنم در آزاد هم می توانستیم قهرمان شویم.

وی در خصوص اینکه در جریان مسابقات آزاد اتفاق ناگواری رخ داد و سجاد غلامی یکی از کشتی گیران کشورمان به دلیل تخلف پزشکی این مسابقات را از دست داد، گفت: حقیقت این است که من این موضوع را ندیدم و نمی دانم واقعاً چیست. اتفاق افتاد اگر چنین است، غم انگیز است.

این پیشکسوت تاکید کرد: سرمایه های خوبی داریم و در چند سال آینده می توانیم نتایج خوبی بگیریم و بزرگسالان را تقویت کنیم. ما افرادی داریم که پشت سر هم مدال می گیرند. این قهرمانان باید به خوبی محافظت شوند. وقتی چیزی را می سازیم باید در نگهداری آن دقت کنیم. این بچه ها باید به مسابقات مختلف فرستاده شوند. بالاخره کشتی بزرگترین جایی است که غرور مردم ما را برآورده می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید