آیا خودروهای ایرانی به آفریقا صادر می شود؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سفیر غنا در تهران می گوید صنعت خودروی ایران یکی از قدرتمندترین صنایع خودروسازی جهان محسوب می شود و در صورت تمهیدات لازم می توان محصولات خودروسازی ایران را به غنا وارد کرد.

به گزارش ایسنا، اریک آسوبوتنگ در این همایش برای آشنایی با فرصت های تجاری غرب آفریقا، اظهار کرد: بررسی های ما نشان می دهد که خودروهای ایرانی قابلیت ورود به غرب آفریقا و به طور خاص غنا را دارند و در صورت فعال شدن کارخانه های تولیدی در آفریقا، این محصولات می توانند وارد شوند. به بازار آفریقا وارد می شود.

وی با بیان اینکه اتحادیه بزرگ اقتصادی در آفریقا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن توافقات ایجاد این اتحادیه می توان انتظار داشت که تردد کالا بین کشورهای آفریقایی با معافیت گمرکی و کمترین تعرفه جابه جا شود. در صورت فعال شدن خطوط تولید ایران در آفریقا می توان این محصولات را به کشورهای مختلف صادر کرد.

سفیر غنا در تهران با اشاره به ظرفیت های تجاری مشترک دو کشور افزود: غنا در تولید محصولات کشاورزی و غذایی شرایط خوبی دارد و در سال های گذشته در این زمینه صادرات داشته است. علاوه بر این، ظرفیت اقتصاد ایران برای تولید و صادرات کالا به آفریقا و غنا بسیار بالاست و بنابراین می توان انتظار داشت که تجارت مشترک دو کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

اریک آسوبوتنگ ادامه داد: غنا و ساحل عاج در دنیا در زمینه محصولاتی مانند قهوه حرف های زیادی برای گفتن دارند و در صورت توافقات تجاری می توان انتظار داشت که دو طرف در این زمینه تبادلات اقتصادی با یکدیگر داشته باشند. میدانی نیز

وی خاطرنشان کرد: غرب آفریقا بالغ بر ۴۷۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از این رو می توان آن را بازار تجاری مناسب و گسترده ای برای کشوری مانند ایران دانست و با پیگیری های اتحادیه اقتصادی آفریقا این مبادلات را در بین همه اجرا کرد. کشورهای قاره آفریقا