چه کسانی می توانند خودرو وارد کنند؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سید رضا فاطمی امین درباره واردات خودرو و نگرانی از انحصاری که ممکن است در این زمینه ایجاد شود و آیین نامه وزارت حراست در این زمینه گفت: آیین نامه واردات خودرو منتشر شده است.

به گزارش ایلانا فاطمی، امین گفت: تمامی علاقمندان به واردات خودرو می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و وارد فرآیند شوند.

فاطمی امین در خصوص اینکه آیا استیضاح وی با توجه به تغییر سابقه وی منتفی است، گفت: خیر، برگزاری جلسه استیضاح منتفی نیست، روز سه شنبه هفته آینده برگزار می شود و امیدواریم نمایندگان از این موضوع رضایت داشته باشند. پاسخ هایی که می دهیم

وی در خصوص این سوال که آیا برخی نمایندگان از وزارت صمت سهمی در موضوع استیضاح دارند، گفت: حالا آنها را کنار بگذاریم.

سید رضا فاطمی امین درباره واردات خودرو و نگرانی از انحصاری که ممکن است در این زمینه ایجاد شود و آیین نامه وزارت حراست در این زمینه گفت: آیین نامه واردات خودرو منتشر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انحصار واردات خودرو از ابتدا منتفی شده است، ادامه داد: حالا چرا نگران انحصار در بازار خودرو هستیم؟ این به این دلیل است که می ترسیم چند نفر سود زیادی به دست آورند، بنابراین چنین موضوعی به طور کلی منتفی است.

از طرفی آئین نامه مشخص است و می گوید خودروهایی که عرضه می شود باید در بورس کالا عرضه شود. در این صورت سود خاصی را در نظر می گیریم. در صورتی که سود واردکننده بیشتر از سود مورد انتظار باشد، مابقی در قالب سود بازرگانی به دولت بازگردانده می شود. در واقع رانت خاصی در واردات خودرو وجود ندارد.

وی تاکید کرد: تمامی علاقه مندان به واردات خودرو می توانند اقدام کنند و وارد فرآیند شوند، به این معنا که هیچ مزیت خاصی در واردات وجود ندارد و محدودیتی جز محدودیت فنی در درخواست “واردات خودرو” وجود ندارد، بنابراین هیچ اجاره ای وجود ندارد. ایجاد شده.