هواوی: اینترنت ۵.۵G با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه در راه است


در حالی که بسیاری از کشورها هنوز فناوری ۵G را به کاربران خود ارائه نکرده اند، نسل بعدی این فناوری یعنی فناوری ۵.۵G در راه است و با سرعت خود همه را شگفت زده خواهد کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، در حال حاضر ۵G در حال جذب کاربران در جهان است، آپدیت بعدی این فناوری نیز در حال توسعه است. بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ارتباطات و شبکه در تلاش هستند تا بر روی نسل بعدی این فناوری تمرکز کنند. طبق اخبار منتشر شده، این فناوری در آینده دارای سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود که ده برابر سرعت ۵G است.

در مجمع جهانی موبایل در تایلند، هواوی اعلام کرد که فناوری ۵G در حال حاضر ۷۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که نقطه عطفی برای آن است. کن هو، رئیس هیئت مدیره این شرکت به برخی از ویژگی های شبکه ۵.۵G برای شبکه ارتباطات سیار اشاره کرد.

بر اساس گزارش Gizchina، رویداد انجمن جهانی پهنای باند توسط هواوی و دو شرکت دیگر GSMA و GTI برگزار خواهد شد. در این مراسم بزرگان صنعت شبکه موبایل گرد هم می آیند.

دیوید وانگ، مدیر اجرایی هواوی در این رویداد بخشی از فعالیت های این شرکت در زمینه به روز رسانی ۵.۵G را ارائه کرد. به گفته وی، این فناوری جهشی در فناوری های سال ۲۰۲۰ محسوب می شود که در مقایسه با ۵G ده برابر سریعتر است.

در این فناوری با شبکه ای متشکل از ۱۰۰ میلیارد اتصال و هوش داخلی مواجه هستیم که می تواند سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. هوش داخلی نیز نوعی هوش مصنوعی است که می تواند از سخت افزار خاصی استفاده کند. این فناوری که اکنون مراحل توسعه خود را طی می کند، اکنون به نقطه عطف خود رسیده است.