اپل در آیفون ۱۵ از دکمه های غیر متحرک استفاده می کند


به گفته تحلیلگر محصولات اپل، این شرکت برای ساخت آیفون ۱۵ به دنبال دکمه های غیر متحرک خواهد بود.دکمه های پاور و ولوم احتمالا از این نوع هستند. مانند تغییر دکمه هوم آیفون ۷، این تعبیر در اینجا نیز انجام می شود.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مینگ چی کو، یکی از تحلیلگران محصولات اپل، در مورد گوشی پرچمدار این شرکت گفت احتمالا آیفون ۱۵ پرو و ​​پرومکس یا اولترا دارای دکمه های پاور و ولوم غیر متحرک خواهند بود. پیش از این، چنین رویکردی در دکمه “هو” آیفون ۷ نیز استفاده می شد.

ابتدا از این سیستم در ترک پد مک بوک ها استفاده کرد. در ترک‌پد، دکمه‌ها متحرک نیستند و تنها با لرزش به فشار پاسخ می‌دهند. احتمالا این گوشی از یک موتور تاپتیک اضافی در قسمت داخلی بدنه و درست در قسمت سمت راست استفاده خواهد کرد. با کمک این موتور وقتی کاربر دکمه های پاور و ولوم را لمس می کند چیزی شبیه به دکمه های مکانیکی خواهد بود. بنابراین در آیفون های رده بالای سال آینده به جای یک موتور تاپتیک، سه موتور تاپتیک در بدنه خواهیم داشت.

پیش از این شایعاتی مبنی بر وجود دکمه غیر متحرک در اپل واچ منتشر شده بود که هرگز به واقعیت تبدیل نشد. بر اساس این شایعه گفته شده بود که در صورت وجود دکمه غیر متحرک در داخل محصول، علاوه بر افزایش مقاومت در برابر نفوذ آب، فضای بیشتری در داخل بدنه ایجاد می شود. به گفته مینگ چی کو، دو به روز رسانی اصلی برای گوشی های آینده وجود دارد. یکی طراحی بدون دکمه و دیگری با استفاده از پورت USB C.