درخواست اوکراین از غرب: یک پتو به ما بدهید


شهردار کیف از کشورهای غربی خواست پتو، لباس گرم و ژنراتور به اوکراین بفرستند تا این کشور بتواند در زمستان زنده بماند.

به گزارش فارس، ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، از غرب خواست پتو و ژنراتور به اوکراین بفرستد تا این کشور بتواند در زمستان زنده بماند. به گفته وی، کشورش به دلیل حملات متعدد به نیروگاه ها در حالت اضطراری کار می کند.

به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، اگرچه کلیچکو تعدادی ژنراتور خریداری کرده و ۱۰۰۰ نقطه گرمایش سیار را در کیف با همکاری تیم خود سازماندهی کرده است، با سردتر شدن هوا و ادامه حملات روسیه به زیرساخت های اوکراین، نگرانی ها همچنان افزایش می یابد. .

شهردار کیف روز جمعه در پیامی تلگرامی اعلام کرد که به دلیل کمبود قابل توجه برق از ۲۰ تا ۵۰ درصد، سیستم تامین انرژی شهر در حالت اضطراری فعال است. وی در همین پیام تایید کرد که پایتخت اوکراین در روزهای آینده شاهد تعطیلی تدریجی خواهد بود. کلیچکو ابراز امیدواری کرد که کارکنان Ukrenergo، شرکت دولتی انرژی اوکراین، جریان برق را در دو تا سه هفته آینده به حالت عادی بازگردانند.

بر اساس این گزارش، اوکراین در دو هفته گذشته با قطعی های ناشی از حملات روسیه به نیروگاه ها و شبکه گسترده تر مواجه بوده است و نگران توانایی این سیستم برای زنده ماندن در زمستان است. بر اساس این گزارش، این حملات باعث شد تا ۴۰ درصد از زیرساخت های انرژی اوکراین آسیب جدی ببینند.

کلیچکو در گفت و گو با روزنامه انگلیسی افزود: ما هر کاری که بتوانیم برای نجات جان مردم خود و محافظت از آنها انجام می دهیم. اما این زمستان قطعا چالش بزرگی برای ما خواهد بود. بدون پتو، مردم در کشور از سرما خواهند مرد.

وی همچنین در تلویزیون اوکراین گفت که تجهیزات جدید پدافند هوایی وارد پایتخت این کشور شده است و ابراز امیدواری کرد که بتواند پس از هفته ها حملات روسیه به حفاظت از زیرساخت های انرژی این کشور کمک کند.

به گزارش دیلی میل، برق در حال حاضر یکی از تنها راه های اوکراینی ها برای گرم کردن خانه های خود است زیرا بسیاری از آنها در ساختمان های جنگ زده بدون گاز و پنجره زندگی می کنند. به گزارش این روزنامه انگلیسی، پیش بینی می شود دمای هوا در برخی مناطق اوکراین در روزهای آینده به منفی ۲۰ درجه سانتی گراد برسد.

کلیچکو گفت که از حمایت کشورهای غربی سپاسگزار است، اما کمک های ارائه شده بسیار کند بوده است. او خواستار پتو، لباس زمستانی و ژنراتور و همچنین سلاح های سنگین و سیستم های پدافند هوایی شد. کلیچکو گفت لباس و پتو برای اوکراینی ها با نزدیک شدن به فصل زمستان ضروری است.

وی همچنین مدعی شد که ارائه سلاح به این کشور هرگز کافی نخواهد بود و تنها زمانی کافی خواهد بود که جنگ تمام شود. او گفت که متاسفم که بگویم در صورت امکان، اوکراینی ها باید در زمستان از کشور دور می ماندند زیرا خطرات انسانی وجود دارد.