عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب ۶۳ هزار تومان – اقتصاد برتر


مقرون به صرفه تر

دولت به منظور حمایت و جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان، نرخ جدید هر کیلوگرم مرغ زنده را ۴۴ هزار تومان و گوشت مرغ را ۶۳ هزار تومان تعیین کرد و این در حالی است که این محصول با قیمت مصوب یا کمتر از آن به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. بازار. می رسد.

تهران – اختازبرتر – ۰۷ آبان ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از ایرنا، چهارشنبه هفته گذشته محسن شیراوند معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با توجه به افزایش قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ را ۶۳ هزار تومان برای مصرف کنندگان اعلام کرد. تولید مرغ و به منظور ادامه تولید. هر کیلوگرم گوشت مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود. بررسی ها نشان می دهد امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم تازه در بازار ۶۱ هزار و ۹۹۰ تومان تا ۶۳ هزار تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد با قیمت ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می رسد و شرایط بازار حکایت از وفور گوشت مرغ در بازار دارد. بازار. هیچ کمبودی وجود ندارد.

البته برخی از فروشندگان گوشت مرغ را با نشان ثمین و زربال و غیره با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب به فروش می رسانند که به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هرگونه عرضه گوشت مرغ بالاتر از قیمت مصوب بالا تلقی می شود. فروش و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. بر اساس آمارهای موجود سالانه حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود و در ماه‌های اخیر تولید به اندازه کافی بوده و کاهشی در این بخش مشاهده نشده است.