کاربران توییتر پلتفرم را به مقصد Mastodon ترک می کنند


اخبار اخیر نشان می دهد که گروه رو به رشدی از کاربران توییتر را به سمت پلتفرم دیگری به نام Mastodon ترک می کنند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک و تکمیل قرارداد خرید، برخی از کاربران این شبکه اجتماعی را ترک می کنند. این اعداد پلتفرم میکروبلاگینگ Mastodon را به جای توییتر انتخاب کرده اند. تعداد دانلود و نصب این اپلیکیشن رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

بسیاری از کاربران توییتر منتظر اقدامات جدید مدیرعامل آن، ایلان ماسک هستند. اما برخی دیگر نیز پیش از تغییرات اساسی تصمیم به ترک این شبکه اجتماعی گرفته اند.

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon که مورد هجوم کاربران توییتر قرار گرفته است، تنها در اولین روز مدیریت ماسک بیش از ۷۰۰۰۰ نصب داشته است. این اپلیکیشن همچنین در دو روز شنبه و یکشنبه رکوردی را در دانلود به ثبت رساند. این پلتفرم کار خود را از مارس ۲۰۱۶ آغاز کرد و هدف از ساخت آن ارائه رویکرد جدید شبکه اجتماعی به کاربران بود.

دلیل انتخاب این شبکه اجتماعی توسط کاربران، شباهت آن به توییتر است. مانند توییتر، Mastodon به کاربران اجازه می دهد تا سایر کاربران را پست کنند و آنها را دنبال کنند. اما برخلاف توییتر، شبکه ای توزیع شده در نظر گرفته می شود که کاربران می توانند در سرورهای جداگانه ثبت نام کنند و هر سرور زبان، موضوع و خط مشی جداگانه ای خواهد داشت. این اپلیکیشن علاوه بر وب، به عنوان اپلیکیشن موبایل نیز در دسترس خواهد بود. به نظر می رسد با وجود وضعیت فعلی توییتر، این پلتفرم از این فرصت نهایت استفاده را خواهد برد.