مایکروسافت حالت لمسی را به مرورگر اج می آورد


مایکروسافت قصد دارد با هدف افزایش تجربه کاربری در صفحات لمسی، حالت لمسی را به مرورگر اج اضافه کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مایکروسافت در حال آزمایش حالت لمسی در مرورگر اج است تا بتوان از آن در صفحه نمایش لمسی استفاده کرد.

هدف مایکروسافت بهینه سازی تجربه کاربری در محیط ویندوز و برای صفحات لمسی است. در حال حاضر یک نوار وظیفه مجزا برای تبلت ها در دستگاه های دارای نسخه جدید ویندوز ۱۱ در نظر گرفته شده است که به همین منظور منتشر شده است.

مایکروسافت در حال اضافه کردن حالت لمسی به مرورگر Edge است. به این ترتیب بهینه سازی بهتری برای این مرورگر در دستگاه های لمسی مانند سرفیس پرو انجام خواهد شد. این اولین بار است که یک رابط کاربری جداگانه برای اپلیکیشنی مانند Edge بر روی صفحه نمایش لمسی توسعه داده شده است.

طبق گزارش های منتشر شده، اگر گزینه حالت لمسی را در مایکروسافت اج فعال کنید، تمام آیکون ها کمی بزرگتر می شوند. البته در رایانه های شخصی تبدیل پذیر باید از منوی حالت لمسی گزینه Auto انتخاب شود. به این ترتیب با تشخیص خودکار حالت لمسی توسط ویندوز، ظاهر آن نیز تغییر می کند.

این ویژگی در حال حاضر در حال آزمایش است، اما برای عموم در دسترس نیست. زیرا مشخص است که این قابلیت در حال حاضر فقط برای تعداد کمی در نظر گرفته شده است و در آینده افراد بیشتری به آن دسترسی خواهند داشت.