فاز اول میدان آزادگان جنوبی در سال ۱۴۰۲ تکمیل می شودبه گزارش خبرنگار شانا، ابوذر شریفی روز چهارشنبه (۲۷ آبان) در دومین روز از اولین همایش افزایش بهره وری چاه های نفت و گاز به تشریح فعالیت های شرکت مهندسی و توسعه نفت (متان) به میادین توسعه یافته این شرکت گفت: فاز یک یادآوران، فاز یک آزادگان شمالی، یاران شمالی، یاران جنوبی، مسجد سلیمان، زودهنگام آزادگان جنوبی، فاز یک آذر و فاز یک و دو دارخوین از جمله میادین توسعه یافته این شرکت هستند.

وی همچنین درباره زمینه هایی که این شرکت در حال توسعه است، افزود: توسعه فاز یک آزادگان جنوبی تا نیمه اول سال آینده به اتمام می رسد تا پروژه ای که با توجه به استراتژی های مختلف اتخاذ شده توسط مدیریت و توسعه پروژه طولانی شد. آن میدان به ثمر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت درباره دیگر میادین در دست توسعه این شرکت توضیح داد و گفت: میادین سپهر و جفیر هم اکنون با شرکت پاسارگاد در حال توسعه هستند که پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود ۲۱ هزار بشکه نفت تولید شود. ، و مزارع چشمخوش. دالپری و پایدار شرق با شرکت زدان وستوک روسیه همکاری می کنند.

شریفی درباره میادین آبان و پایدار غرب توضیح داد: شرکت زادم وستوک نیز برای این میدان ها کار می کند و با شرکت پرشیا به دنبال توسعه یکپارچه میدان یاران با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) هستیم.

وی به آغاز عملیات اجرایی میدان سهراب در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: فاز دوم یادآوران، فاز دوم آذر، توسعه تلفیقی آزادگان و فاز سوم دارخوین از دیگر پروژه هایی است که در حال انجام آن هستیم. اخذ مجوز و در مراحل پایانی مذاکرات برای تکمیل می باشد. و شاهد پیشرفت آنها باشیم.

شرکت مهندسی و توسعه نفت ۹۰ میلیارد بشکه ذخایر نفتی دارد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: بیش از ۹۰ میلیارد بشکه ذخایر نفت درجا در میادین تحت اختیار این شرکت داریم و یادآوران با ۳۳ میلیارد بشکه نفت بیش از ۲۲ میلیارد بشکه دارد. نفت سنگین که نزدیک به ذخایر میدان آزادگان است و فقط ساروک یادآوران ۲۲ میلیارد بشکه نفت دارد که ذخایر میلیاردی آن معادل چهار لایه نفتی است که در آزادگان داریم و این اهمیت افزایش پایه چاه را افزایش می دهد. استخراج در مزارع در اختیار ما.

شریفی افزود: ۳۰ حلقه چاه حفر نشده در میدان آزادگان داریم که امید است تا پایان سال کار حفاری به پایان برسد.

وی در خصوص میادین مشمول عملیات شرکت توسعه و مهندسی نفت گفت: شرکت توسعه و مهندسی نفت برای افزایش تولید در میادین چشمخوش، پایدار شرق، پایدار غرب، آبان، آذر، یادآوران آزادگان جنوبی و فعالیت برنامه ریزی کرده است. در حال انجام هستند. است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت تلاش خود را برای همکاری با شرکت های دانش بنیان بیان کرد و تصریح کرد: برای فعالیت های افزایش برداشت با برخی از شرکت های دانش بنیان همکاری داریم و برای همکاری در سایر زمینه ها نیازمند کمک این شرکت ها هستیم. خوب.

عباس گودرزی، مدیر تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن تشریح اقدامات لازم برای فعالیت های افزایش برداشت این شرکت گفت: لازم است در ارزیابی و به کارگیری روش های نوین حفاری در میادین نفت، جدیت داشته باشیم. شرکت.”

وی افزود: انجام مطالعات ژئومکانیک کامل و کاربردی برای پاسخ به سوالات کلیدی و مبهم فعالیت های افزایش برداشت ضروری است.