تاریخچه شرکت لامبورگینی و تحولات غول خودروسازی


شرکت معروف لامبورگینی یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است که فعالیت آن نیز در زمینه طراحی و ساخت خودروهای سوپر اسپرت می باشد. این شرکت در سال ۱۹۶۳ توسط شخصی به نام فروچیو لامبورگینی تاسیس شد.

آیه ماندگار – شرکت معروف لامبورگینی یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است که فعالیت آن نیز در زمینه طراحی و ساخت خودروهای سوپر اسپرت می باشد. این شرکت در سال ۱۹۶۳ توسط شخصی به نام فروچیو لامبورگینی تاسیس شد.

در سال ۱۹۷۴، موسس این شرکت، فروچیو لامبورگینی، آن را به صاحبان جدیدش، جورج هنری روستی و رنه لامار سپرد. اما به دلیل برخی مشکلات مالی و عدم مدیریت صحیح، پس از چند سال متأسفانه این شرکت با ورشکستگی زودرس مواجه شد.

لامبورگینی

در این میان برادران میمران (ژان کلود و پاتریک) شرکت لامبورگینی را خریداری کردند و با سرمایه گذاری های سنگین این برند معروف و محبوب را احیا کردند و با مهارت آن را مدیریت کردند و دوباره به فعالیت خود ادامه دادند. همچنین در گسترش مدل ها و طرح های آن به صورت حرفه ای فعالیت کردند به طوری که حتی یک مدل آفرود به نام LM002 تولید و عرضه کردند که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بسیاری از علاقه مندان به صنعت خودرو، این شرکت لامبورگینی را خلاق ترین و همچنین موثرترین تولید کننده در این صنعت می دانند. این امر باعث شد تا خودروهای ساخت این شرکت در خیابان ها بیشتر دیده شوند. از این روش شرکت ها اجاره ماشین در مشهد آنها لامبورگینی را در لیست خود به عنوان یکی از خودروهای لوکس برای افراد سرسخت دارند.

این شرکت موفق طی ۵۰ سال گذشته با تولید محصولات خاص و منحصربفرد به یکی از برندهای محبوب و محبوب در صنعت خودروسازی جهان تبدیل شده است.

دفتر مرکزی شرکت لامبورگینی در دهکده کوچکی به نام سان آگاتا بولونیزه واقع شده است که در نزدیکی بولونیا در ایتالیا واقع شده است.

در حال حاضر این شرکت معروف با مدیریت شرکت خودروسازی آئودی مدل های لامبورگینی آونتادور، لامبورگینی سستو المانتو، لامبورگینی هوراکان و لامبورگینی وننو را در خط تولید خود تولید و عرضه می کند.

بهترین ماشین های لامبورگینی

فروش بسیار بالای اولین محصولات لامبورگینی این برند را به تولید و عرضه مدل های جدید ترغیب کرد.

همچنین با توجه به اینکه تقاضا برای نسخه چهار نفره اولین محصول این شرکت با کد ۴۰۰GT بیشتر از مدل دو نفره (۳۵۰GT) بود، در سال ۱۹۶۸ لامبورگینی مدل های جدیدی با نام های اسپادا و ایسلرو را روانه بازار کرد.

از موفق ترین و خوش ساخت ترین مدل ها و محصولات شرکت لامبورگینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

و محصولات دیگر آن عبارتند از:

علامت تجاری لامبورگینی

جالب است بدانید که فروچیو لامبورگینی از دوران کودکی علاقه زیادی به گاو داشت به طوری که بعدها و در سنین جوانی از طرفداران گاوبازی اسپانیایی شد. نکته جالب دیگر در مورد علاقه او و انتخاب این لوگو این است که فروچیو لامبورگینی در همان زمان در Taurus متولد شد.

لازم به ذکر است که فروچیو لامبورگینی قبل از تاسیس شرکت خودروسازی و فعالیت در زمینه طراحی و صنعت خودرو (یعنی زمانی که تراکتورسازی بود) از طرح لوگوی گاو نیز بر روی محصولات تجاری خود استفاده می کرد.

بنابراین، همانطور که می دانید، علامت تجاری لامبورگینی، همانطور که به وضوح مشخص است، نشان دهنده یک گاو نر با دم برآمده خود به شکلی تهاجمی است.