افشای شعارهای نژادپرستانه امباپه در میان هواداران فرانسویگزارش کردن شهرآرانیوزتیم ملی فرانسه در یورو ۲۰۲۰ شرایط خوبی را تجربه نکرد و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل سوئیس در ضربات پنالتی شکست خورد و از دور رقابت ها حذف شد.

در پایان این بازی که برنده در ضربات پنالتی مشخص شد، امباپه یکی از پنالتی های فرانسه را از دست داد تا حضورش در مسابقات بدون گل به پایان برسد. پس از این شکست، هواداران خشمگین فرانسوی امباپه را در شبکه های اجتماعی مورد توهین نژادپرستانه قرار دادند و ستاره فرانسوی حالا فاش کرده است که از این توهین های نژادپرستانه آنقدر ناراحت بوده که حتی به فکر خداحافظی از تیم ملی هم افتاده است.

امباپه در مصاحبه با Sports Illustrated گفت: “به این فکر می کردم که نمی توانم برای کسانی که فکر می کنند من یک میمون هستم بازی کنم. این فکر مدام در ذهنم تکرار می شد که نه، نمی توانم. من بازی نمی کنم. اما بعد بیشتر و با اطرافیانم فکر کردم و کسانی که مرا دوست دارند مشورت کردند و موافقت کردند، به این نتیجه رسیدم که تسلیم پیام خوبی نمی دهد.

چون معتقدم برای خیلی ها الگو هستم. ما اکنون با یک فرانسه جدید روبرو هستیم و به همین دلیل تیم ملی را ترک نکردم. چون کار من پیامی برای نسل جوان است که ما از این حرف ها قوی تریم.

امباپه پس از ناکامی در یورو ۲۰۲۰، در دو سال بعد عملکرد خوبی برای تیم ملی کشورش داشته و در ۱۰ بازی ۱۱ گل برای تیم دیدیه دشان به ثمر رسانده است. او حالا امیدوار است با درخشش برای خروس ها در جام جهانی ۲۰۲۲ خاطرات رقابت های یورو را فراموش کند.

منبع: ورزش سه