اقدام عجیب قهرمان کشتی جهان در آستانه فینال لیگ برتربه گزارش قدس آنلاین ، پرونده بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی آزاد امروز (جمعه) با برگزاری دو دیدار نیمه نهایی و به دنبال آن رده بندی و فینال بسته می شود.

بر این اساس چهار تیم بانک شهر، سه تارگان ساری، پتروپالیش بلیش توکستان و ماشین سازان هوتن تیم های راه یافته به این مرحله هستند و همگی از سهمیه کشتی گیران خارجی و ملی استفاده می کنند.

تیم بانک شهر که رحمان آموزد، حسن یزدانی و محمدحسین محمدیان را ملی پوشان خود در اختیار داشت، با زائور اوگویف و عباس گدجی ماگمدوف نیز به عنوان دو کشتی گیر عنوان قهرمانی جهان قرارداد امضا کرد اما در اتفاقی عجیب رحمان آموزد قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم شد. از مسابقات جهانی ۲۰۲۲ اردوی تیم شهر را ترک کرد.

هاشم حبیبی مربی تیم کشتی بانک شهر در این خصوص گفت: واقعا نمی دانم در لیگ کشتی چه دستانی پشت پرده است که چند سالی است در آستانه فینال این مسابقات. ، ملی پوشان تیم رضا یزدانی را تنها گذاشته اند.

وی با بیان اینکه احساس می کنم برخی از افراد وابسته به فدراسیون کشتی هستند که دوست ندارند تیم رضا یزدانی موفق شود، گفت: امیرمحمد یزدانی، یونس امامی، کامران قاسم پور در سال های گذشته به دلایل غیرقابل باوری اردوی این تیم را ترک کردند. و امسال رحمان عموزاد دست ما را در پوست گردو گذاشت و شنیدم که برای گرفتن ویزای آمریکا به دبی رفته است.

حبیبی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای تکرار قهرمانی انجام می دهیم اما واقعا این اقدامات قهرمانان کشتی در خور این رشته نیست.