اپل پتنت جدیدی را برای یک صفحه کلید بدون کلید با پشتیبانی از بازخورد لمسی به ثبت رساند


ثبت اختراع اخیر اپل یک صفحه کلید لمسی را نشان می دهد که احتمالاً برای iMac و سایر محصولات استفاده خواهد شد. این صفحه کلید بدون کلید از بازخورد لمسی نیز پشتیبانی می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، Patently اپل گزارشی از کار روی صفحه کلید بدون کلید توسط مهندسان اپل منتشر کرد که قادر به نمایش کلیدهای مختلف در حالت های مختلف است. در سال ۲۰۱۲، اپل اولین پتنت را برای صفحه کلید بدون کلید به ثبت رساند. تاکنون حداقل سه پتنت دیگر با این موضوع به ثبت رسیده است.

به تازگی اداره ثبت اختراعات ایالات متحده پتنت جدیدی از اپل به ثبت رسانده است که متعلق به صفحه کلید بدون کلید است. این کیبورد توسط iTunes و Apple Music قابل کنترل است. در بخشی از توضیحات این پتنت به وجود ورودی بازی نیز اشاره شده است.

مهم ترین ویژگی این پتنت، ارائه یک لمس واقعی بر روی این صفحه کلید مجازی است. در کنار آن یک نمایشگر ثانویه قرار دارد که علاوه بر سازگاری با سنسورهای فشار، دارای یک برد لمسی در زیر است. قبل از این، لنوو نیز چنین صفحه کلیدی ساخته بود، اما از صفحه نمایش LCD استفاده می کرد.

اپل ورودی های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می دهد تا تجربه کاربری را برای هر برنامه بهبود بخشد. در این کیبورد لمس فشاری در چندین ناحیه پشتیبانی می شود. توضیح اپل در مورد این پتنت و کاربردهای آن مبهم است. به دلیل پشتیبانی از بازخورد لمسی، این صفحه کلید می تواند به لمس انگشت واکنش نشان دهد. با توجه به نمایش این کیبورد احتمالا برای نمایش مطالب از آن استفاده می شود.