پرداخت وام ۳۰ تا ۱۰۰ میلیونی برای خرید لوازم خانگی ایرانی


جای خالی

به گزارش «بامردم» به نقل از تسنیم: امید قالیباف در خصوص تسهیلات جدید خرید لوازم خانگی گفت: طبق توافقات انجام شده تا سقف ۲۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری برای خرید لوازم خانگی ایرانی به متقاضیان اختصاص می یابد. .

وی افزود: این کارت های اعتباری دارای سه سقف ۳۰ میلیون، ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومانی است که توسط ۵ بانک صادر و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

سخنگوی وزارت حراست با اشاره به برگزاری نمایشگاه دائمی لوازم خانگی گفت: متقاضیان می توانند به نمایشگاه یا مراکز عرضه محصولات ایرانی مراجعه و کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

به گفته قالیباف، متقاضی باید به سامانه جهاد کالا به نشانی jahadkala.ir مراجعه و گزینه ثبت نام طرح ملی را انتخاب و ثبت نام کند. مدارک لازم را در هر یک از بانک ها بارگذاری کنید.

وی تاکید کرد: کارت ها بر اساس اعتبارسنجی مشتری توسط سیستم بانکی صادر می شود و در نهایت کارت اعتباری به آدرس متقاضی پست می شود.

سخنگوی وزارت صنعت در خصوص متقاضیانی که خواهان دریافت کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی ایرانی هستند، گفت: فعلاً زوج‌های جوان و سایر افراد می‌توانند با توجه به تقاضا، این کارت‌ها را دریافت کنند.

قالیباف در خصوص سود تسهیلات کارت اعتباری نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: سود این کارت ها ۱۸ درصد با بازپرداخت سه ساله تعیین شده است. البته باید تاکید کنم کالاهای خریداری شده در قالب این کارت ۵ درصد زیر قیمت بازار به فروش می رسد.

وی افزود: در گام اول این کارت ها برای ۲۵۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است.