کار من گلزنی است اما ما یک تیم هستیم/ نمی توانم بگویم بهترم یا هری کین


مهدی طارمی گفت: تیمی بودن ویژگی اصلی تیم ملی فعلی است و با این اتحاد هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

مهدی طارمی که به همراه تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر به سر می برد، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای صحبت هایم به خانواده هایی که اخیرا در ایران آسیب دیدند تسلیت می گویم. تسلیت من اینجا هستیم تا مردم را خوشحال کنیم و این بالاترین چیز برای ماست. اگر بتوانیم به این هدف برسیم خیلی خوب است. باید بگویم که ما هم مانند سایر اقشار جامعه یک سری وظایف داریم و باید کار خود را انجام دهیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا به دستاوردی که مد نظرمان است برسیم و اکنون روی این موضوع تمرکز کرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که در جام جهانی گل می زنی؟ وی گفت: من در پست فوروارد بازی می کنم و کارم گلزنی است. من تا جایی که بتوانم برای تیم بازی می کنم و تمام تلاشم را می کنم، اما نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد. قطعا تمام تلاشم را می کنم تا برای تیم ملی موثر باشم.

طارمی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر در بهترین فصل فوتبال خود هستید؟ او گفت بله! مطمئن شوید که هست.

وی همچنین درباره تاثیر کونسسائو سرمربی تیم پورتو در افزایش سطح بازی اش گفت: او قطعا تاثیر زیادی در فوتبال من داشت. در این دو سال و نیم چیزهای زیادی از او و بازیکنان یاد گرفتم. همانطور که می دانید پورتو تیم بزرگ و شناخته شده ای در دنیاست و قطعا یکی از دلایل پیشرفت من آقای کونسسائو و تیم پورتو بود.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که هری کین یا مهدی طارمی بازیکن بهتری است؟ وی گفت: نمی توانم بگویم کدام بازیکن بهتر است. باید دید کدام بازیکن در کدام تیم است و شرایط تیم چگونه است اما تیم ما یک تیم متحد است و وقتی بازیکن بزرگی داشته باشی اما تیم نداشته باشی نمی توانی نتیجه بگیری. ترجیح من این است که هیچ بازیکن بزرگی مثل تیم ما وجود نداشته باشد و همه در یک سطح باشند، اما ما یک تیم هستیم و این تیم بودن به ما اجازه می دهد تا چیزهایی را رقم بزنیم. ما در زمین به عنوان یک تیم حرفه ای برای یکدیگر بازی می کنیم.

وی درباره حضور تیم ملی پرتغال در جام جهانی نیز گفت: ابتدا از صمیم قلب برای تیم ملی پرتغال آرزوی موفقیت دارم. من برای تیم ملی ایران بازی می کنم و تمام توانم را برای تیم ایران خواهم گذاشت، اما اگر بخواهم تیم دوم این رقابت ها را انتخاب کنم، قطعا تیم پرتغال خواهد بود و از صمیم قلب برای آنها آرزوی موفقیت دارم. قلب و من آنها را برای موفقیت حمایت خواهم کرد. .

طارمی در پاسخ به این سوال که وقتی در پرتغال مدام از پنالتی های شما صحبت می کنند، احساس راحتی می کنید؟ وی گفت: از زمانی که VAR آمد داوران چند پنالتی روی من گرفتند و چند پنالتی را نگرفتند؟ شاید از ۲۰ صحنه ۱۹ صحنه پنالتی بود و قطعاً اتفاقاتی رخ داد که داوران پنالتی گرفتند. از زمانی که VAR آمد همه چیز مشخص است و این پنالتی ها تصمیم من نبود بلکه تصمیم داوران بود.

وی در پاسخ به این سوال که تفاوت های شما نسبت به سه سال گذشته چیست؟ گفت: قطعاً اختلاف زیاد است. وقتی به پرتغال آمدم تیم ریو آوه اولین تجربه اروپایی من بود و قبل از این تجربه بازی در سطح بالایی را نداشتم اما از زمانی که به پورتو آمدم در لیگ قهرمانان اروپا بازی کردم و در لیگ پرتغال شرکت کردم. که جزو پنج تیم برتر جهان است. قطعا تجربه من خیلی زیاد شده. بازی در پورتو نیز اعتماد به نفس من را افزایش داد و به همین دلیل الان در پورتو نسبت به زمانی که به اروپا آمدم بهتر هستم.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملکرد شما در این جام باعث شود به تیم بزرگتری بروید؟ وی گفت: همانطور که گفتم پورتو یکی از بزرگترین تیم های جهان است. من و تیمم شرایط بسیار خوبی داریم. از حضور در این تیم بسیار خوشحالم. زمانی که در پورتو بودم و خبرنگاری از من در مورد جام جهانی سوال کرد، گفتم که اکنون تمرکزم روی پورتو است و اکنون با احترام باید بگویم تمرکزم روی تیم ملی است و جز موفقیت به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم. از تیم ملی باید ببینیم جام جهانی چطور پیش می رود.

طارمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اتفاقات ایران گفت: من در ابتدای صحبتم به این موضوع اشاره کردم. من قبلاً صحبت هایی انجام داده ام و اکنون فقط روی شاد کردن مردم تمرکز کرده ایم.