آیا مصرف لبنیات باعث سنگ کلیه می شود – اقتصاد برتر


تهران – اختازبرتر – ۲۸ آبان ۱۴۰۱

امیرحسین کاشی سنگ کلیه را شایع ترین دلیل مراجعه به کلینیک های اورولوژی دانست و مصرف کمتر آب و مایعات را یکی از مهم ترین دلایل تشکیل این سنگ ها برشمرد. اگرچه سختی آب (مجموعه ای از املاح موجود در آب) در مناطق مختلف کشور متفاوت گزارش شده است، اما رابطه ای بین سختی آب در شهرهای مختلف ایران و وجود سنگ کلیه مشاهده نشده است. وجود یک سری املاح در آب باعث کاهش میزان تشکیل سنگ کلیه می شود مانند: وجود یون منیزیم در آب، هر چه میزان یون منیزیم در آب بیشتر باشد، میزان تشکیل سنگ در این آب کمتر می شود.

وی تصریح کرد: مصرف آب مورد نیاز فرد در طول شبانه روز باید به نسبت در ساعات مختلف شبانه روز تقسیم شود و مردم به هر آبی که دسترسی دارند از جمله آب لوله کشی شهری، آب چشمه و … و غیره به اندازه کافی مصرف کنید و نگران نباشید که نمک های آب باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند. افراد به ویژه افراد مبتلا به سنگ کلیه باید روزانه بین ۲ تا ۲.۵ لیتر مایع مصرف کنند که تقریبا معادل ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب است. بهتر است ۶۰ تا ۷۰ درصد مایعات دریافتی آب باشد. همچنین این مقدار مایع باید در شبانه روز تقسیم شود، یعنی در ساعات مختلف شبانه روز به نسبت مصرف شود.

کاشی شایع ترین نوع سنگ کلیه در کشور را سنگ کلیه کلسیمی خواند و تاکید کرد: افراد مبتلا به این نوع سنگ محدودیت خاصی در مصرف لبنیات ندارند، تنها محدودیت این افراد محدودیت مصرف مکمل های کلسیمی است. البته کلسیم با منیزیم و سایر ریزمغذی ها مشکلی در این افراد ایجاد نمی کند. این افراد باید در طول شبانه روز به طور متناوب آب و مایعاتی را که به طور منظم به وعده های غذایی مختلف تقسیم می شود در طول شبانه روز مصرف کنند، ادامه داد: مصرف حجم زیاد مایعات در یک وعده غذایی صحیح نیست.

این متخصص اورولوژی در پاسخ به این سوال که آب با PH خنثی چیست، گفت: به تبلیغات اینترنتی در مورد مصرف آب قلیایی اعتماد نکنید. آب اسیدی و قلیایی در پیشگیری از سنگ کلیه تاثیری ندارد و آبی که در شبانه روز مصرف می کنیم باید تا حد امکان دارای PH خنثی باشد. گاهی اوقات باید برش هایی در بدن ایجاد کنیم تا سنگ ها بشکنند و از طریق جراحی سنگ ها را خارج کنیم. ما از این روش برای سنگ شاخ گوزنی استفاده می کنیم. این تصور که در مورد مصرف لبنیات و تشکیل سنگ کلیه وجود دارد، کاملاً اشتباه است، با توجه به نقش مفید کلسیم در بدن، حذف مواد غذایی حاوی کلسیم به ویژه لبنیات به هیچ وجه توصیه نمی شود.