ارزهای دیجیتال و نحوه تولید آنها


در سال‌های اخیر، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که سرمایه‌گذاران در آن فعالیت خود را گسترش داده‌اند، ارزهای دیجیتال است.

آیه ماندگار- در سال‌های اخیر، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که سرمایه‌گذاران در آن فعالیت خود را گسترش داده‌اند، ارزهای دیجیتال است. ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده این شکل خاصی از پول است که مبتنی بر رمزنگاری است. فناوری بلاک چین نقش مهمی در داشتن ویژگی های اساسی ارزهای رمزنگاری شده مانند شفافیت، تغییر ناپذیری و تمرکززدایی دارد. این ارزها و فعالیت آنها به دلیل غیرمتمرکز بودن توسط هیچ سازمان یا نهاد خاصی کنترل نمی شود.
کلیه فعالیت های تجاری ارزهای رمزنگاری شده بدون دخالت واسطه و کاملا مستقیم در فضای اینترنت انجام می شود. ارزهای دیجیتال مانند پول کاغذی ما هستند که از طریق مکانیسم های مختلف تولید می شوند. به گونه ای که برخی از آنها استخراج شده و برخی دیگر از قبل در شبکه طراحی شده و آماده معامله هستند. ارزهای رمزنگاری شده انواع مختلفی دارند که هر کدام عملکردهای متفاوتی دارند و برای انجام معاملات مفید هستند.

درباره ارزهای دیجیتال بیشتر بدانید!

اولین ارز دیجیتال استخراج شده و معامله شده در بازارهای مالی آنلاین بیت کوین است. البته پیش از آن ارزهای دیگری نیز برای ورود به این بازارها تلاش می کردند. اما بیت کوین نتوانست در این زمینه موفق شود و به اولین پول الکترونیکی در دسترس کاربران تبدیل شود. این صندوق ها در ابتدای شکل گیری خود فقط ماهیت سرمایه گذاری داشتند. اما امروزه از آنها برای توسعه برنامه های مختلف و استفاده در قراردادهای هوشمند استفاده می شود.

استفاده از این ارزهای مجازی در مبادلات و تراکنش های مختلف در مقایسه با روش های سنتی گزینه بسیار کم هزینه ای است. بنابراین شایعات مختلفی که در مورد جایگزینی این ارزها به جای پول واقعی شنیده می شود، ممکن است روزی به حقیقت بپیوندد.

رمزارزها چگونه کار می کنند؟

هر یک از ارزهای رمزنگاری شده از مدل های مختلفی برای کارکرد استفاده می کنند. به عنوان مثال: بیت کوین از طریق یک مدل اثبات کار عمل می کند که در آن همه تراکنش ها باید توسط کاربران تأیید شوند. همچنین تمامی تراکنش های ارز دیجیتال به صورت همتا به همتا انجام می شود و بر اساس مدل خاص هر ارز، واسطه ها حذف می شوند.

البته تمامی فعالیت های ارزهای دیجیتال و امنیت آن توسط گره ها کنترل می شود. در شبکه های مختلف، این مؤسسات با روش های مختلفی انتخاب می شوند. برای مثال، گره‌های IAS و TRON در شبکه اثبات سهام رای داده می‌شوند و هر کسی که سکه‌های خود را به عنوان سهام در این شبکه قفل نگه می‌دارد، قدرت تصمیم‌گیری در مورد سایر تراکنش‌ها را خواهد داشت.

ارزهای رمزپایه چگونه تولید می شوند؟

ارزهای دیجیتال مختلفی از طریق ماینینگ و توسط کارشناسان ماهر تولید می شوند و از دستگاه های بسیار پیشرفته و مجهز استفاده می کنند. همچنین مکانیسم های خاصی برای حفظ ارتباط بلوک اطلاعاتی شبکه بلاک چین با بلوک قبلی استفاده می شود. استخراج ارزهای دیجیتال در فضای بلاک چین انجام می شود. البته انجام آن به برق زیادی نیاز دارد. به همین دلیل، استخراج ارز دیجیتال در برخی کشورها از طریق دستگاه های ماینینگ و ماینر غیرقانونی است. البته تولید ارز دیجیتال مراحل خاصی دارد.

مرحله اول، ارسال رمز به شخص دیگر!

در مرحله اول، کاربر از طریق ارزهای دیجیتالی که در کیف پول خود نگهداری می کند، تراکنش انجام می دهد و سعی می کند یک توکن برای کاربر دیگری ارسال کند.

مرحله دوم، استخر معاملات تایید نشده!

پس از اولین مرحله، تراکنش از طریق برنامه کیف پول شما منتشر می شود و منتظر می ماند تا توسط یک ماینر انتخاب شود. این تراکنش تا زمانی که در مجموعه تراکنش های تایید شده و پردازش نشده انتخاب شود، در حالت تعلیق باقی می ماند. این استخر طبقه بندی های مختلفی دارد.

مرحله سوم، انتخاب تراکنش توسط گره ها!

ماینرها یا گره‌های فعال در شبکه، تراکنش‌های این استخر را انتخاب کرده و به بلوک تبدیل می‌کنند. یک بلوک می تواند اطلاعات مجموعه ای از تراکنش ها مانند امضای دیجیتال، تایمر و … را ذخیره کند در این شرایط هر ماینر می تواند یک بلوک خاص برای تراکنش های خود داشته باشد. هنگام انتقال تراکنش‌ها، آنهایی که کارمزد بالاتر و پاداش بالاتر برای ماینرها دارند در اولویت قرار می‌گیرند.

مرحله چهارم، اثبات کار!

هنگامی که این تراکنش ها توسط ماینرها انتخاب شده و به بلوک آنها اضافه می شود، یک بلوک تراکنش ایجاد می شود. برای اینکه تراکنش ها به بلوک اضافه شوند، نیاز به امضا دارند. این امضا به عنوان اثبات کار شناخته می شود و با حل یک مسئله پیچیده ریاضی ایجاد می شود. تراکنش های هر بلوک منحصر به فرد است و دارای یک مشکل ریاضی متفاوت است.

مرحله پنجم

در واقع، ریاضیات و کامپیوتر نقش اساسی در ایجاد ارزهای رمزپایه و تولید آنها دارند. هر یک از ارزهای رمزپایه تولید شده در یک دفتر کل عمومی مشترک بر اساس یک رشته اعداد ثبت شده و فوراً به روز می شوند.

انواع ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال دسته بندی های مختلفی دارند.

ارز دیجیتال

فعالیت های مربوط به هرگونه دریافت و پرداخت و استفاده روزانه از این دسته می باشد. ارزهای دیجیتال اصلی این دسته لایت کوین و بیت کوین هستند.

سکه حریم خصوصی

این دسته از ارزها برای استفاده در معاملات خصوصی ایجاد شده اند و هدف آنها غیر قابل ردیابی و ناشناس کردن معامله است.

توکن های سرویس

هدف از ایجاد این ارزها کاهش مشکلات جامعه و خدمت رسانی به آن است. به عنوان مثال، اتریوم به گونه ای طراحی شده است که بستر مناسبی برای قراردادهای هوشمند فراهم کند. انواع پروژه ها را می توان در این ارز دیجیتال پیاده سازی کرد و بیش از ۹۰ درصد توکن ها برای این شبکه کار می کنند.

استیبل کوین ها

این ارزها دارای پشتوانه هستند و پشتوانه آنها می تواند ارز فیات سنتی یا طلا باشد یا حتی از سهام یک شرکت معروف استفاده شود. این ارزهای دیجیتال کاملاً باثبات هستند که اولین سکه فولادی بازار تتر است و پشتوانه آن دلار آمریکا است. در واقع می توانید به جای ارسال و پرداخت دلار از Tether نیز استفاده کنید. با استفاده از این ارزها، انتقال دارایی ها زمان کمی می برد و مستلزم کارمزدهای بسیار پایینی است.

توکن عملکردی

این توکن ها کاربرد خاصی دارند. به طوری که اگر تیم توسعه این ارز را برای فعالیت خاصی طراحی کند، نمی توان از آن برای فعالیت دیگری استفاده کرد. در واقع تمام ارزش و اعتبار این توکن ها فقط در سیستم مشخص شده آنهاست.

ارزهای دیجیتال تضمین شده

این ارزهای دیجیتال یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال هستند که هنوز افراد زیادی با آن آشنایی ندارند. این ارزهای دیجیتال به عنوان پیش از انتشار ارز دیجیتال اصلی مورد استفاده قرار می گیرند و توسط شرکت های مختلف بر روی بلاک چین پیاده سازی می شوند.

چرا ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه می دهند؟

ماینرهایی که در زمینه تولید ارز دیجیتال کار می کنند، علاقه زیادی به ادامه حل مشکلات مربوط به بلاک چین و در نهایت استخراج ارزهای دیجیتال جدید دارند. فناوری‌های جدیدی در این زمینه ظاهر می‌شوند که همگی باعث می‌شوند فضای استخراج ارزهای دیجیتال دائماً تغییر کند. همچنین میزان درآمدی که ماینرها دریافت می کنند نیز بسیار بالاست و به همین دلیل در حال مطالعه و ایجاد فضا برای استراتژی های جدید در استخراج ارزهای دیجیتال برای بهبود عملکرد خود هستند. همچنین، برای جلوگیری از افزایش بیش از حد مصرف برق فریمورک‌های ناپایدار، فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال به فعالیت‌های اثبات سهام و چارچوب‌های پایدارتر تغییر کرده است. در نتیجه، روند استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داشت.

خرید و فروش ارز دیجیتال را با والکس تجربه کنید!

خرید و فروش ارز دیجیتال باید در صرافی ها و پلتفرم های خاصی انجام شود. همچنین هنگام خرید ارز باید به این نکته توجه داشته باشید که دارایی شما ترکیبی از ارزهای دیجیتال مختلف باشد. زیرا میزان ریسک در هر ارز متفاوت است و تهیه ارزهای مختلف امکان حفظ سرمایه شما را افزایش می دهد.

تو هم هستی صرافی ارز دیجیتال والکس شما می توانید به انواع ارزهای رمزنگاری شده و رمزارزها دسترسی داشته باشید و طبق تحلیل خود سرمایه گذاری کنید.